صنعت پلی اتیلن

بازار پلی اتیلن در ماه مارس میلادی

رای دادن به این مورد
(0 آرا)

 

گرانول پلی اتیلن

باتوجه به خرید پلی اتیلن کمتر از معمول توسط تبدیل کنندگان پیش از تعطیلات سال نو در چین و میزان پایین تر از معمول ذخیره این محصول در انبارها فروشندگان پس از تعطیلات قیمت های خود را افزایش دادند.

با این وجود معامله کنندگان اظهار داشته اند باتوجه به عدم حضور تبدیل کنندگان در بازار و انتظار بازگشت آنان در هفته آتی انجام خریدهای بزرگ از طرف خریداران دور از انتظار است. قیمت های پلی اتیلن وارداتی به چین به صورت (CFR) برای منابع مشمول و غیرمشمول عوارض ثابت بوده و یا افزایش ۱۵ تا ۴۰ دلاری را تجربه کرده اند و به شرح زیر اعلام شده اند: ۱۰۶۰ تا ۱۱۴۰ دلار در هر تن برای پلی اتیلن سبک گرید فیلم، ۱۱۲۵ تا ۱۱۳۸ دلار در هر تن برای پلی اتیلن سبک خطی گرید فیلم و ۱۰۵۰ تا ۱۱۳۰ دلار در هر تن برای پلی اتیلن سنگین گرید فیلم. یک تاجر گزارش داده است که برای پلی اتیلن سنگین گرید فیلم و پلی اتیلن سبک گرید فیلم وارداتی از تایلند به صورت (CFR) به ترتیب رقم های ۱۱۰۰ دلار و ۱۱۳۰ تا ۱۱۴۰ دلار در هر تن را دریافت کرده است.

این تاجر اظهار داشته است: «روند قیمت ها در این بازار هنوز نامعین است زیرا بسیاری از تبدیل کنندگان تا هفته آینده به بازار باز نخواهند گشت. ما در این روزها شاهد عرضه بیشتر محصولات ایالات متحده و برزیل در این بازار هستیم و این محصولات با قیمت های قابل رقابتی پیشنهاد می شوند. ما پلی اتیلن سنگین گرید قالب بادی و پلی اتیلن سنگین گرید تزریقی وارداتی از برزیل به صورت (CFR) به ترتیب ۹۷۰ تا ۹۸۰ دلار و ۹۲۰ دلار در هر تن را خریداری کرده ایم.

در همین حال در بازار داخلی یکی از کارگزاران شرکت Sinopec بیان کرده است: «وضعیت ذخیره محصولات عرضه کنندۀ ما مناسب است اما ما معتقدیم که از این فشار برای انبار محصولات با بازگشت خریداران در هفته آینده کاسته خواهد شد. پیش بینی می کنیم وضعیت تقاضا در اوایل ماه مارس بهبود یابد و تعطیلی فصلی واحدهای کراکینگ در آسیا به بالا ماندن قیمت ها کمک خواهد کرد.»

فروشندگان روزهای پس از تعطیلات سال نوی چین را با افزایش قیمت آغاز کردند در حالیکه معامله کنندگان گزارش داده اند وضعیت واقعی تقاضا هفته آیند و با بازگشت اکثر تبدیل کنندگان به بازار مشخص تر خواهد شد.

 

منبع : پتروتحلیل

محقق لوله پلی اتیلن

امروزه سيستم هاي لوله کشی پلی اتیلن (HDPE) در حوزه وسیعی از خطوط لوله شهری، صنعتی، دریایی، حفاری، دفن زباله و کشاورزی به کار می روند. کاربرد مطلوب لوله‌های پلی اتیلن در موقعیت هایی چون سطح زمین،حالت مدفون، شناور و سطوح زیر دریا آزمایش و به اثبات رسیده است.

لوله پلی اتیلن قابلیت انتقال آب آشامیدنی، فاضلاب، موادشیمیایی،دوغاب و پسماندهای خطرناک و گازهای فشرده را دارد.

وب سایت: www.parsethylene.com

5 نظرات

 • لینک نظر خلیلی خلیلی جمعه, 28 اسفند 1394 19:39

  پتروشیمی های داخلی باید بتوانند عرضه را با تقاضا مطابقت دهند و تناسبی منصفانه ایجاد کنند تا قیمت ها مناسب باشد و همچنین بر روی کیفیت نیز باید کار کنند و گریدهای جدیدی نیز به بازار ارائه دهند

 • لینک نظر پلیمر باز پلیمر باز دوشنبه, 17 اسفند 1394 12:17

  پلیمرها و مهمتر از آن پلیمرهای گرید لوله مانند پلی اتیلن سنگین , خواهان زیادی در دنیا و ایران دارد , به عمین جهت بهتر است یک بورس فرا ملی برای این محصولات بوجود آورد

 • لینک نظر امیدیار امیدیار دوشنبه, 10 اسفند 1394 09:51

  بازار های پلیمری و مخصوصا پلی اتیلن با توجه به روند نزولی قیمت نفت و کاهش قیمت گاز , از روند نزولی قیمتها استقبال کرده است و این روند ادامه خواهد داشت , هرچند, اغلب تولید کنندگان پلی اتیلن سنگین از این وضعیت استفاده کرده و مشغول نوسازی صنایع خود شدند و به تولید دیگر مواد پرداختند.

 • لینک نظر لوله پلی اتیلن لوله پلی اتیلن دوشنبه, 10 اسفند 1394 09:35

  باید فعالیت پتروشیمی های داخلی گسترش پیدا کند و بتوانند گریدهای پرمصرف پلی اتیلن را تولید کنند و بتوانند نیاز بازار داخل را رفع کنند .
  واردات مواد اولیه برای لوله پلی اتیلن آبرسانی و دیگر کاربردها با توجه به کاربری حساسشان بسیار سخت میباشد و مواد داخلی مه توسط پتروشیمی های داخلی تولید میشود از کیفیت مناسبی برخوردار نیست

 • لینک نظر محبوبه سالاری محبوبه سالاری دوشنبه, 10 اسفند 1394 08:53

  امیدواریم در آینده ای نچندان دور وضعیت پلی اتیلن و مواد اولیه آن در بازار داخلی بهبود یابد و مجتمع های پتروشیمی ایرانی بتوانند تمامی مواد اولیه گریدهای مختلف لوله پلی اتیلن اعم از مشکی و سفید را تولید نمایند. با این کار و عرضه عادلانه مواد اولیه در بین تولید کنندگان نیاز به بازارهای خارجی را کم کنیم

ارسال نظر

کادرهایی که با علامت (*) مشخص شده اند وارد کردن اطلاعات در آنها الزامی می باشد. کد HTML مجاز نیست.

Social Icons

polyethylene industry

سایت صنعت پلی اتیلن دانشنامه و پایگاهی با گستره‌ی وسيع و متغير از موضوعات مرتبط به صنعت لوله پلی اتیلن را برای استفاده عموم گردآوری نموده به طوری که تمامی اطلاعات ، جديد و قابل اعتماد بوده و همچنین امکان جستجو بر اساس سرفصل‌ها ، زيربخش ها و متنهای مورد نظر نیز وجود دارد . علاوه بر این کاربران میتوانند عضو سایت صنعت لوله پلی اتیلن شده و خود را به نویسنده حرفه‌ای دانشنامه لوله پلی اتیلن مبدل نموده و مطالب خود را در بخش‌ مقالات، انجمنهای تخصصی و وبلاگ سایت منتشر نمایند.