صنعت پلی اتیلن
نوشته شده توسط 
رای دادن به این مورد
(31 آرا)

کتب تخصصی مهندسی | مقایسه لوله های بتنی و پلی اتیلنی در اجرا

مقدمه

در سال 1977 فقط 15 % لوله های مصرفی در انتقال گاز، آب و فاضلاب در اروپا را لوله های ترموپلاستیک تشکیل می دادند . ولیکن در سالهای اخیر این رقم به 50 % افزایش یافته و مصرف سایر لوله ها کاهش یافته است . با وجود اینکه استفاده از لوله های پلاستیکی روز به روز افزایش می یابد ولیکن رفتار آنها در داخل خاک و روشهای طراحی آنها هنوز در پردۀ ابهام می باشد، در حقیقت اکثر روش های طراحی امروزی قبل از پیدایش ترموپلاستیک های مدرن قابل انعطاف امروزی بوجود آمده اند و نمی توانند خواص ویسکوالاستیک آنها را تحلیل نمایند .
با توجه به جوان بودن صنعت فاضلاب در کشور ، کاستی هایی در روشهای اجرایی پروژه های فاضلاب به نظر می رسد که در این راستا می توان در کل به نقص آئین نامه های اجرایی ، مشخصات فنی و عمومی ، نقشه های تیپ ، استاندارد های تولید مصالح و عدم همخوانی پروژه های مشابه و جزئیات اجرایی اشاره نمود .

لینک دانلود کتاب مقایسه لوله های بتنی و پلی اتیلن در اجرا

ارسال نظر

کادرهایی که با علامت (*) مشخص شده اند وارد کردن اطلاعات در آنها الزامی می باشد. کد HTML مجاز نیست.

Social Icons

polyethylene industry

سایت صنعت پلی اتیلن دانشنامه و پایگاهی با گستره‌ی وسيع و متغير از موضوعات مرتبط به صنعت لوله پلی اتیلن را برای استفاده عموم گردآوری نموده به طوری که تمامی اطلاعات ، جديد و قابل اعتماد بوده و همچنین امکان جستجو بر اساس سرفصل‌ها ، زيربخش ها و متنهای مورد نظر نیز وجود دارد . علاوه بر این کاربران میتوانند عضو سایت صنعت لوله پلی اتیلن شده و خود را به نویسنده حرفه‌ای دانشنامه لوله پلی اتیلن مبدل نموده و مطالب خود را در بخش‌ مقالات، انجمنهای تخصصی و وبلاگ سایت منتشر نمایند.