صنعت پلی اتیلن
نوشته شده توسط 
رای دادن به این مورد
(0 آرا)

 

کتب تخصصی مهندسی | دستورکار آزمایشگاه مبانی شیمی و پلیمر

 نقش پلیمرها در زندگی امروز بشر انکارناپذیر است. پلیمرهای مصنوعی با وجود تازگی به دلیل کاربردهای فراوانی که در چند دهه اخیر داشته‌اند و به دلیل تنوع و خواص ویژه، مصرف و به‌‌کارگیری آن‌ها افزایش بسیار چشمگیری داشته‌اند.

در کتاب «دستور کار آزمایشگاه مبانی شیمی پلیمر» روش‌های مختلف برای سنتز پلیمرها شرح داده شده و با ذکر مثال‌های مناسب قابل اجرا در مقیاس آزمایشگاهی، دستورالعمل‌های مناسب برای انجام این آزمایش‌ها به همراه محدودیت‌ها و ویژگی‌های هر روش بیان شده است.هدف این کتاب ارایه منبعی آماده برای دستورالعمل‌های قابل اعتماد به دانشجویان و افرادی است که در سنتز پلیمرها در آزمایشگاه‌های علمی و یا صنعتی فعالند.

 

کتاب در هفت فصل تدوین شده است و به بررسی روش‌های تهیه و شناسایی پلیمرها، پلیمریزاسیون تراکمی، پلیمریزاسیون رادیکالی، پلیمریزاسیون آنیونی و پلیمریزاسیون کاتیونی می‌پردازد.

 

«دستور کار آزمایشگاه مبانی شیمی پلیمر» تالیف دکتر محمد حسین نصیرتبریزی، دکتر ایوب‌پارچه‌باف جدید و صونا خدابندلو توسط انتشارات امیدانقلاب در 88 صفحه با شمارگان هزار و 100 نسخه منتشر شده است.

 

ارسال نظر

کادرهایی که با علامت (*) مشخص شده اند وارد کردن اطلاعات در آنها الزامی می باشد. کد HTML مجاز نیست.

Social Icons

polyethylene industry

سایت صنعت پلی اتیلن دانشنامه و پایگاهی با گستره‌ی وسيع و متغير از موضوعات مرتبط به صنعت لوله پلی اتیلن را برای استفاده عموم گردآوری نموده به طوری که تمامی اطلاعات ، جديد و قابل اعتماد بوده و همچنین امکان جستجو بر اساس سرفصل‌ها ، زيربخش ها و متنهای مورد نظر نیز وجود دارد . علاوه بر این کاربران میتوانند عضو سایت صنعت لوله پلی اتیلن شده و خود را به نویسنده حرفه‌ای دانشنامه لوله پلی اتیلن مبدل نموده و مطالب خود را در بخش‌ مقالات، انجمنهای تخصصی و وبلاگ سایت منتشر نمایند.