صنعت پلی اتیلن
نوشته شده توسط 
رای دادن به این مورد
(0 آرا)

کتب تخصصی مهندسی|پلیمرهای قابل تبدیل به کمپوست

رشد روز افزون صنایع پلیمری در دهه های اخیر منجر به تولید انبوهی ازمواد پليمری و آلوده شدن طبیعت در اثر تجزیه ناپذیری آنها شده است. در اين کتاب پليمرهايی معرفی می شود که از نظر حفظ محيط زيست دارای اهميت هستند به طوری که پس از اتمام عمرمفيد مصرفشان ، درمجتمع های صنعتی وشهری تهيه کمپوست ، قابل بازيافت خواهند بود. اين نوع از مواد پلیمری قابل تبديل به کمپوست ، تخريب می شوند و از خود هيچ سمی باقی نمی گذارند. با توجه به نگرانی های زيست محيطی و ملاحظات قانونی ، روش تهيه کمپوست درمناطق مختلف جهان به عنوان روشی مناسب برای بازيافت ضايعات پليمری شناخته شده و درسالهای اخير رشد بسيار فزاينده ای داشته است. 

در اين کتاب که ترجمه گیتی میر محمد صادقی و عظمت  میری است  علاوه بر اطلاعات مناسب و به روز ، روشهای تهيه ، خواص و تخريب مواد پليمری قابل تبديل به کمپوست نيز ارائه می گردد. تکيه اصلی کتاب برمطالعات انجام شده درزمينه قابليت کمپوست شدن مواد پليمری و ارزيابی سميت آنهاست که از ديدگاه زيست محيطی دو نکته مهم هستند.
در بخشهای ديگرکتاب رفتارحرارتی پليمرهای قابل تبديل به کمپوست تشريح می شود. همچنين قيمت آنها در دهه گذشته ، تخمين بازارو چشم انداز آينده آنها ارائه می شوند.

علاقمندان برای خرید این کتاب می توانند به انتشارات دانشگاه امیر کبیر مراجعه کنند
فروشگاه مركزي : خیابان ولیعصر - روبروی خیابان بزرگمهر - فروشگاه و نمایشگاه کتاب دانشگاه صنعتی امیر کبیر

ارسال نظر

کادرهایی که با علامت (*) مشخص شده اند وارد کردن اطلاعات در آنها الزامی می باشد. کد HTML مجاز نیست.

Social Icons

polyethylene industry

سایت صنعت پلی اتیلن دانشنامه و پایگاهی با گستره‌ی وسيع و متغير از موضوعات مرتبط به صنعت لوله پلی اتیلن را برای استفاده عموم گردآوری نموده به طوری که تمامی اطلاعات ، جديد و قابل اعتماد بوده و همچنین امکان جستجو بر اساس سرفصل‌ها ، زيربخش ها و متنهای مورد نظر نیز وجود دارد . علاوه بر این کاربران میتوانند عضو سایت صنعت لوله پلی اتیلن شده و خود را به نویسنده حرفه‌ای دانشنامه لوله پلی اتیلن مبدل نموده و مطالب خود را در بخش‌ مقالات، انجمنهای تخصصی و وبلاگ سایت منتشر نمایند.