صنعت پلی اتیلن
نوشته شده توسط 
رای دادن به این مورد
(0 آرا)

نشریه علوم تکنولوژی و پلیمر

این نشریه‌ با درج آخرین یافته‌ها و دستاوردهای علمی پژوهشی، پل ارتباطی بین بخش‌های مختلف آموزشی، پژوهشی و صنعتی کشور می باشد و انتشار آن به زبان فارسی سبب پاس‌داشت زبان فارسی علمی شده است. بر این اساس، نخستین شماره مجله علوم و تکنولوژی پلیمر در آبان ماه سال ۱۳۶۷ به­‌ چاپ رسید. این مجله تا سال ۱۳۷۹ به صورت فصل­نامه یعنی با چهار شماره در سال و از سال ۱۳۸۰ تا کنون با شش شماره در سال یعنی به شکل دوماهانه و به زبان فارسی منتشر شده است. از سال ۱۳۸۳ تاکنون، مجله علوم و تکنولوژی پلیمر با همکاری انجمن پلیمر ایران منتشر می‌شود.

در این نشریه، مقالات علمی پژوهشی در زمینه‌های مختلف علوم و مهندسی پلیمر همچون شیمی­ فیزیک پلیمرها، سنتز، شناسایی، خواص مهندسی، رئولوژی، چسب‌­ها، لاستیک‌­ها، کتاب اصول ساخت مواد کامپوزیتی، اسفنج­‌ها و سایر کاربردهای پلیمرها پس از داوری توسط متخصصان این رشته و در صورت تأیید از نظر کیفیت ارائه، نوآوری، روشنی مطالب و تناسب آن با اهداف مجله به‌ چاپ می‌رسد.

این نشریه تخصصی از آغاز انتشار تا کنون، ضمن ارتقا و بهبود بخشیدن به فرایند چاپ، سعی در به‌کار بستن کلیه استانداردهای نگارش علمی بین­‌المللی داشته است. استفاده از معادل­‌های فارسی برای واژگان و اصطلاحات انگلیسی از خط­‌مشی‌­هایی است که اعضای هیئت‌ تحریریه و همکاران مجله از ابتدا تاکنون برای پاس­‌داشت زبان فارسی دنبال کرده‌­اند.

مجله علوم و تکنولوژی پلیمر با داشتن درجه اعتبار علمی - پژوهشی از کمیسیون بررسی نشریات علمی کشور وابسته به وزارت علوم، تحقیقات و فناوری طی سال‌ها انتشار، تلاش قابل توجهی در انعکاس بخشی از یافته‌های پژوهشی متخصصان دانشگاهی و صنعتی کشور به مخاطبان خود داشته است. از اهداف کلان پژوهشگاه در برنامه راهبردی تا افق ۱۴۰۴، مشارکت هدفمند در توسعه مرزهای دانش و تولید جهانی آن است که یکی از راهبردهای این هدف گسترش و توسعه کمی و کیفی مقالات علمی پژوهشی است. از این رو، مجله علوم و تکنولوژی پلیمر با حفظ جایگاه خود به عنوان یکی از موفق‌ترین نشریات تخصصی کشور سعی دارد تا با ارتقای مستمر سطح کیفی و کمی مقالات و به‌ کارگیری اصول نگارشی استاندارد روزآمد جهانی در راستای تحقق اهداف این پژوهشگاه گام بردارد.

صاحب امتیاز : پژوهشگاه پلیمر و پتروشیمی ایران

مدیر مسئول : دکتر محمدحسین بهشتی

سردبیر : دکتر ابراهیم واشقانی فراهانی

مدیر اجرایی : دکتر علیرضا مهدویان

شاپا چاپی 1016-3255

شاپا الکترونیکی 2008-0883

علاقمندان میتوانند جهت دریافت اطلاعات بیشتر به پایگاه اینترنتی پژوهشگاه پلیمر و پتروشیمی ایران مراجعه نمایند

ارسال نظر

کادرهایی که با علامت (*) مشخص شده اند وارد کردن اطلاعات در آنها الزامی می باشد. کد HTML مجاز نیست.

Social Icons

polyethylene industry

سایت صنعت پلی اتیلن دانشنامه و پایگاهی با گستره‌ی وسيع و متغير از موضوعات مرتبط به صنعت لوله پلی اتیلن را برای استفاده عموم گردآوری نموده به طوری که تمامی اطلاعات ، جديد و قابل اعتماد بوده و همچنین امکان جستجو بر اساس سرفصل‌ها ، زيربخش ها و متنهای مورد نظر نیز وجود دارد . علاوه بر این کاربران میتوانند عضو سایت صنعت لوله پلی اتیلن شده و خود را به نویسنده حرفه‌ای دانشنامه لوله پلی اتیلن مبدل نموده و مطالب خود را در بخش‌ مقالات، انجمنهای تخصصی و وبلاگ سایت منتشر نمایند.