صنعت پلی اتیلن
نوشته شده توسط 
رای دادن به این مورد
(86 آرا)


لوله زهکش


زهکشی در لغت به معنی خارج کردن آب اضافی از زمین می‌باشد که یکی از کارهایی است که تقریبا از دویست سال قبل مرسوم بوده است. آب از زمین بطور طبیعی خارج می‌شود ولی جهت تسریع این عمل از زهکشی  استفاده می‌شود.

 

مهمترین کاربرد زهکشی

یکی ازمهمترین موارد کاربردهای این لوله‌ها در اراضی کشاورزی به منظور خارج نمودن آب اضافی حاصل از آبیاری یا بارندگی میباشد که جهت ایجاد توازنی مناسب بین آب و اکسیژن خاک از یک سیستم زهکش زیر زمینی استفاده می‌شود.

 

سایر کاربردهای زهکشی

جهت خارج نمودن سریع آب باران یا آب آبیاری در زمین¬های ورزشی یا تفریحی زهکشی بهترین روش می‌باشد که با این عمل از آسیب دیدن این زمین‌ها جلوگیری شده و امکان استفاده بیشتر و بهتر از آن رمین‌ها فراهم می‌گردد.

 

دلایل استفاده از زهکش زیر زمینی

آب به عنوان یک ماده حیات بخش درهر جایی که انسان زندگی کند مورد نیاز می¬باشد. اما زیاد بودن یا ماندن بیش از حد در خلل و فرج خاک باعث به وجود آمدن حالت ماندآبی می¬شود.

2 نظرات

 • لینک نظر احسان هاشمی احسان هاشمی یکشنبه, 27 اسفند 1396 07:28

  لوله زهکش در زمینهای زراعی بیشترین کاربرد را دارد. البته در جمع آوری فاضلاب و آبهای روان نیز استفاده میشود و میتوان شبکه جمع آوری آبهای سطحی را نیز زهکشی نامید البته برخی آنها را فاضلاب نیز مینامند.
  البته فاضلاب برای استفاده مجدد باید تصفیه شود و به عنوان آب خاکستری مورد استفاده قرار میگیرد اما آبی که از سیستم زهکشی بدست میآید را میتوان مستقیما به عنوان آب خاکستری مورد استفاده قرار داد

 • لینک نظر سید امیدضامنی سید امیدضامنی یکشنبه, 27 اسفند 1396 07:24

  زهکشی در واقع خروج آب‌های بی هدف و اضافی از روی زمین و زیر سطح میباشد. لوله زهکش نیز بیشتر در جمع آوری آبهای زیر سطحی مورد استفاده میگیرد و این لوله ها غالبا از مواد UPVC میباشد.
  لوله های زهکش به صورت خرطومی و قابل انعطاف به شکل رول تولید و عرضه میشود.انواع لوله زهکش به صورت مشبک و نیمه مشبک ( سوراخدار ) تولید میشود که هرکدام از این نوع لوله زهکش برای کاربردی متفاوت میباشد . حال برخی از پیمانکاران و برای برخی زمینها , لوله ها را باید داخل فیلتر قرار داد.
  فیلتر سیستم زهکش به صورت طبیعی با ساخت بستر و ترانشه قابل اجرا است و در مواردی که امکان آن نیست میتوان از لوله‌های فیلتر دار استفاده کرد که این فیلترها از الیاف بافته شده و یا روکش‌های پلیمری میتوان استفاده کرد

ارسال نظر

کادرهایی که با علامت (*) مشخص شده اند وارد کردن اطلاعات در آنها الزامی می باشد. کد HTML مجاز نیست.

Social Icons

polyethylene industry

سایت صنعت پلی اتیلن دانشنامه و پایگاهی با گستره‌ی وسيع و متغير از موضوعات مرتبط به صنعت لوله پلی اتیلن را برای استفاده عموم گردآوری نموده به طوری که تمامی اطلاعات ، جديد و قابل اعتماد بوده و همچنین امکان جستجو بر اساس سرفصل‌ها ، زيربخش ها و متنهای مورد نظر نیز وجود دارد . علاوه بر این کاربران میتوانند عضو سایت صنعت لوله پلی اتیلن شده و خود را به نویسنده حرفه‌ای دانشنامه لوله پلی اتیلن مبدل نموده و مطالب خود را در بخش‌ مقالات، انجمنهای تخصصی و وبلاگ سایت منتشر نمایند.