صنعت پلی اتیلن
نوشته شده توسط 
رای دادن به این مورد
(7 آرا)

پليمرهاي محلول در آب

تهيه پليمرهاي محلول در آب و بررسي تعدادي از كمپلكس‌هاي فلزي آنها

چندين روش براي جداسازي يون‌هاي فلزي از آب ها وجود دارد كه معمولترين آنها ، استخراج حلالي، رزين‌هاي تبادل يوني و پليمرهاي محلول در آب كه خاصيت كليت كنندگي با فلزات را داشته باشند، مي‌باشد. در اين روش كارپژوهشي ، اول، سعي شده است كه پليمر‌هائي محلول در آب ، كه خاصيت كليت كنندگي با فلزات را داشته باشند ، سنتز كرده، و كارائي آنها را براي تعدادي از يونهاي فلزي مورد بررسي قرار داده و سپس آنها را روي بستري از جنس پليمر متخلخل اتصال داد، كه بدون استفاده از فيلتراسيون غشائي، بتوان از پليمرهاي محلول در آب استفاده كرد و همچنين از اين پليمرهاي جديد سنتزي ، بتوان بجاي پليمرهاي مبادله كننده يوني در ستون‌ها استفاده كرد كه بازده و كارائي بهتري خواهد داشت.

در اين كار پژوهشي كه جنبه كاربردي دارد موفق به سنتز پلي‌اتيلن ايمين با يك روش جديد شديم كه مزاياي جالبي نسبت به روش هاي قبلي دارد كه از آن جمله مي توان استفاده از مواد اوليه ارزان تر، غير سمي و قابل دسترس ، جرم مولكولي بالا . خلوص بيشتر محصول ، و بر خلاف ديگر روش ها ، محصول عاري از نمك و آب را نام برد. همچنين موفق به تهيه كوپليمر هاي پلي اتيلن گليكول و تركيبات آمين دار شديم كه براي اولين بار تهيه شده اند. از ديگر خصوصيات پليمر هاي سنتزي امكان جدا سازي فلز از پليمر و استفاده مجدد از پليمر هاست.

 

منبع : www.urmia.ac.i

ارسال نظر

کادرهایی که با علامت (*) مشخص شده اند وارد کردن اطلاعات در آنها الزامی می باشد. کد HTML مجاز نیست.

Social Icons

polyethylene industry

سایت صنعت پلی اتیلن دانشنامه و پایگاهی با گستره‌ی وسيع و متغير از موضوعات مرتبط به صنعت لوله پلی اتیلن را برای استفاده عموم گردآوری نموده به طوری که تمامی اطلاعات ، جديد و قابل اعتماد بوده و همچنین امکان جستجو بر اساس سرفصل‌ها ، زيربخش ها و متنهای مورد نظر نیز وجود دارد . علاوه بر این کاربران میتوانند عضو سایت صنعت لوله پلی اتیلن شده و خود را به نویسنده حرفه‌ای دانشنامه لوله پلی اتیلن مبدل نموده و مطالب خود را در بخش‌ مقالات، انجمنهای تخصصی و وبلاگ سایت منتشر نمایند.