صنعت پلی اتیلن
نوشته شده توسط 
رای دادن به این مورد
(7 آرا)

ساخت يك غشاي پليمري قابل جذب در بدن

 در اين تحقيق هدف ساخت يك غشاي قابل جذب توسط روش فوق بحراني و بررسي اثر پارامترهاي عملياتي بر روي ساختار غشاي توليدي است. امروزه استفاده از پليمرهاي زيست تخريب پذير به شدت در حال افزايش است، و اين پليمرها براي مصارفي از قبيل رسانش دارو و ساخت بافت هاي بدن استفاده مي شوند. ساختاري غشايي كه از پليمري زيست تخريب پذير توليد شده باشد براي اين اهداف بسيار مناسب است.

در اين تحقيق از پليمري به نام استات سلولز استفاده شده است. براي توليد غشا نيز از روش ضد حلال فوق بحراني بهره برده‌ايم. از دي اكسيد كربن به عنوان ضد حلال فوق بحراني استفاده شده است.
به منظور بررسي اثر پارامترهاي عملياتي بر روي ساختار غشاي توليدي اندازه خلل وفرج به عنوان نمادي از ساختار غشا مورد بررسي قرار گرفته است. پارامترهاي عملياتي مورد استفاده نيز شامل فشار، دما و غلظت محلول اوليه هستند. زمان ماند را نيز براي بررسي تكامل فرآيند تشكيل غشا مورد بررسي قرار مي دهيم.
براي كاهش تعداد آزمايشهايي كه بايد انجام شود از روش تاگوچي براي طراحي آزمايش استفاده شده است.

 

 

مجموعه های بیشتر: پليمرهاي محلول در آب »

1 نظر

  • لینک نظر منیره مشاهیری منیره مشاهیری یکشنبه, 31 ارديبهشت 1396 05:07

    با درود بر شما
    پلیمرها در امر پزشکی پیشرفت زیادی کردند و آینده دنیای صنعت را پیوند پلیمر ها با دنیای نانو میباشد
    این اتحاد فوق العاده ( نانو + پلیمرها ) باعث بوجود آمدننسل جدیدی از مواد میشود که میتواند راهگشای بسیاری ار موانع بشری باشد و مخصوصا در علم پزشکی و صنایع فضایی کاربرد خواهد داشت
    پلی اتیلن به عنوان یکی از برترین پلیمرها و پرکاردترین آنها در خط مقدم این جنبش علمی قرار دارد و آینده ای روشن و درخشان در انتظار این ماده پلیمری میباشد

ارسال نظر

کادرهایی که با علامت (*) مشخص شده اند وارد کردن اطلاعات در آنها الزامی می باشد. کد HTML مجاز نیست.

Social Icons

polyethylene industry

سایت صنعت پلی اتیلن دانشنامه و پایگاهی با گستره‌ی وسيع و متغير از موضوعات مرتبط به صنعت لوله پلی اتیلن را برای استفاده عموم گردآوری نموده به طوری که تمامی اطلاعات ، جديد و قابل اعتماد بوده و همچنین امکان جستجو بر اساس سرفصل‌ها ، زيربخش ها و متنهای مورد نظر نیز وجود دارد . علاوه بر این کاربران میتوانند عضو سایت صنعت لوله پلی اتیلن شده و خود را به نویسنده حرفه‌ای دانشنامه لوله پلی اتیلن مبدل نموده و مطالب خود را در بخش‌ مقالات، انجمنهای تخصصی و وبلاگ سایت منتشر نمایند.