صنعت پلی اتیلن

قیمت لوله پلی اتیلن در سال 97

رای دادن به این مورد
(0 آرا)

قمیت لوله پلی اتیلن در سالی که گذشت

پیرامون قیمت لوله پلی اتیلن در مقاطع مختلف به صورت جداگانه مطالبی نوشته شد و تمامی تولید کنندگان کلان و خرد لوله پلی اتیلن در مورد قیمت لوله و اتصالات پلی اتیلن اعلام نظر نمودند. 

بر کسی پوشیده نیست که قیمت لوله پلی اتیلن در سال 97 , بی ثباتی بی‌سابقه‌ای را تجربه کرد و تولید کنندگان و مصرف کنندگان ؛ همگی متعجب از وضعیت پیش‌آمده بودند. البته در زمان نگارش این مطلب نیز قیمتها سیر سعودی دارند ولی همانند چند ماه گذشته نرخ‌ها به صورا ساعتی تغییر پیدا نمیکند.

نوسانت شدید و پی در پی قیمت لوله پلی اتیلن باعث توقف معاملات در برخی مقاطع گردید و همچنین این روند در نهایت به تعطیلی برخی واحدهای تولیدی انجامید و بسیاری از پروژه‌های عمرانی را به حالت تعلیق و نیمه تعطیل درآورد که ضرر این اتفاق مستقیما به صنایع و بازار کار وارد شد.

قیمت لوله پلی اتیلن یکی از هزاران مواردی است که میتوان در موردش صحبت کرد . چه بسیار کسب و کارهایی که بواسطه لوله پلی اتیلن بوجود آمدند و با راکد شدن بازار خرید و فروش و تعلیق پروژه‌های مرتبط , از بین روفتند و یا بسیار تضعیف شدند و در شرایط بسیار بدی گذران میکنند.

سال 97 , سالی که پشت سر گذاشته شد ؛ درسهای بسیاری را به فعالان این صنعت داد و چه بسا بسیاری نا امیدانه کنارکشیدند. بسیار تلخ بود این اتفاقات ولی با وجود کمی ثبات در اعلام نرخها و برنامه‌ریزی مجدد مدیران پروژه‌ها , واحدهای تولیدی خطهای تولید خود را مشغول نگه‌داشته‌اند. البته از 10 خط 5 یا 6 خط آنها مشغول است. 

در این شرایط صادرات به کشورهای همسایه میتواند راهگشا باشد , کشورهای همسایه در حال باسازی پس از جنگ هستند و در صورت تامین مواد اولیه مود نیاز و مواد اولیه باکیفیت میتوان بازر مناسبی که در کشورهای همسایه است را به صورت کامل در اختیار خود بگیریم و این کار یک همت همه جانبه را میطلبد و دولتمردان عرصه صنعت باید امور قانونی حضور صنایع در این کشورها را سهل نمایند و برای این صنایع امتیازاتی خاص در نظر بگیرند.

صادرات به عنوان کلید رهایی صنعت از رکودی است که در آن گرفتار گشته , اهالی و فعالان با نفوذ صنعت با بازرایابی روشهای مناسب و ایجاد یک شبکه بانکی مناسب و قابل اطمینان باید بستر صادرات را فراهم نمایند تا صنعت لوله پلی اتیلن نجات یابد. در هر حال تاکنون بازیبه نفع صنایع تکمیلی در جریان بوده است ولی برای آینده تضمینی وجود ندارد اگرچه از اما و اگرهای خود نیز برخوردار خواهد بود. فعالان بازار بهتر است از داده‌های فوق و تجربیات پیشین برای تحلیل واقعیت‌های بازار و همچنین ترسیم بهترین رویکرد برای استفاده حداکثری از ظرفیت‌های تولیدی بهره ببرند.

محقق لوله پلی اتیلن

امروزه سيستم هاي لوله کشی پلی اتیلن (HDPE) در حوزه وسیعی از خطوط لوله شهری، صنعتی، دریایی، حفاری، دفن زباله و کشاورزی به کار می روند. کاربرد مطلوب لوله‌های پلی اتیلن در موقعیت هایی چون سطح زمین،حالت مدفون، شناور و سطوح زیر دریا آزمایش و به اثبات رسیده است.

لوله پلی اتیلن قابلیت انتقال آب آشامیدنی، فاضلاب، موادشیمیایی،دوغاب و پسماندهای خطرناک و گازهای فشرده را دارد.

وب سایت: www.parsethylene.com

ارسال نظر

کادرهایی که با علامت (*) مشخص شده اند وارد کردن اطلاعات در آنها الزامی می باشد. کد HTML مجاز نیست.

Social Icons

polyethylene industry

سایت صنعت پلی اتیلن دانشنامه و پایگاهی با گستره‌ی وسيع و متغير از موضوعات مرتبط به صنعت لوله پلی اتیلن را برای استفاده عموم گردآوری نموده به طوری که تمامی اطلاعات ، جديد و قابل اعتماد بوده و همچنین امکان جستجو بر اساس سرفصل‌ها ، زيربخش ها و متنهای مورد نظر نیز وجود دارد . علاوه بر این کاربران میتوانند عضو سایت صنعت لوله پلی اتیلن شده و خود را به نویسنده حرفه‌ای دانشنامه لوله پلی اتیلن مبدل نموده و مطالب خود را در بخش‌ مقالات، انجمنهای تخصصی و وبلاگ سایت منتشر نمایند.