صنعت پلی اتیلن

قیمت لوله پلی اتیلن

رای دادن به این مورد
(0 آرا)

لیست قیمت لوله‌های پلی اتیلن

قیمت لوله پلی اتیلن

 

قیمت لوله پلی اتیلن و وزن آن رابطه مستقیم با فشار کاری آن لوله دارد, هرچه این فشار بالاتر باشد وزن و قیمت لوله بالاتر می‌رود. قیمت لوله پلی اتیلن به قطر و فشار لوله و همچنین مواد اولیه آن بستگی دارد. محاسبه قیمت لوله پلی اتیلن بدون اطلاع دقیق از مشخصات لوله ( وزن , ابعاد , فشار ) امری محال است و جهت اطلاع از وزن و قطر سایزهای مختلف انواع لوله پلی اتیلن به جداول استاندارد آنها مراجعه نمائید . به عنوان مثال برای لوله‌های تک جداره پلی اتیلن به جداول ابعاد و اندازه در استاندارد INSO 14427-2 مراجعه نمائید.

قیمت لوله پلی اتیلن حاصل ضرب وزن یک متر از آن سایز در قیمت هر کیلو مواد اولیه می‌باشد البته باید هزینه‌های سربار و سود اندکی برای تولید کننده نیز در نظر گرفت. برای تولید کننده لوله پلی اتیلن تفاوتی ندارد که شما چه لوله‌ای و در چه قطری خرید کرده‌اید بلکه مقدار مواد اولیه مصرف شده برای ساخت هر متر طول لوله پلی اتیلن مهم است.

لوله‌های پلی اتیلن تشکیل شده از مواد پلی اتیلن می‌باشند که قیمت این مواد در بورس همواره در حال تغییر و نوسان میباشد و ثبات نسبی در قیمت لوله‌های پلی اتیلن وجود ندارد همچنین فاکتورهای متعدد دیگری اعم از نرخ ارز ( مواد وارداتی) , هزینه حمل و نقل, هزینه های برق و هزینه‌های پرسنلی و بسیاری موارد دیگر ممکن است در قیمت نهایی لوله پلی اتیلن و تهیه لیست قیمت تاثیر گذار باشد. از این‌رو تولید کنندگان و فروشندگان قیمتهای خود را به صورت روزانه و با مدت اعتبار یک روز به مشتریان می‌دهند و شرکت در مناقصات یک ریسک بسیار پر خطر میباشد. چون در مناقصات قیمت را بر اساس لیست قیمت روز پلی اتیلن ارائه میشود و پاکتها در چند روز آینده باز و تائید میشود و پروژه و تولید لوله‌ها آغاز میشود و امور مالی و تسویه حساب در این چنین پروژه‌هایی بسیار طولانی و بلند مدت میباشد که عملا سوددهی پروژه را منتفی میکند. از این رو در تهیه لیست قیمت لوله پلی اتیلن برای مناقصات باید آینده نگری خاصی در نظر داشت و بسیاری از فاکتورها را مد نظر قرار داد تا از ضررهای احتمالی جلوگیر کرد. اکثر تولید کنندگان لوله پلی اتیلن لیست قیمت ارائه نمی‌کنند و به صورت موردی و طبق درخواست مشتریان اعلام قیمت می‌کنند. نکته مهمی که در نامه درخواست قیمت لوله پلی اتیلن مهم است و باید ذکر کنید, کاربرد لوله پلی اتیلن می‌باشد.

قیمت‌های لوله پلی اتیلن هم ممکن است تفاوت کند.کارخانه‌ای که دائماً در حال تولید است هزینه‌های تولید کمتری از کارخانه‌ای که چند روز در ماه کار می‌کند دارد و می‌تواند لوله پلی اتیلن را به قیمت بهتری عرضه کند و همچنین توصیه می‌شود لوله پلی اتیلن و اتصالات پلی اتیلن را از یک کارخانه تولید کننده معتبر تهیه کنند.

قیمت لوله کاروگیت به مواد اولیه و نرخ مواد پلی اتیلن در بورس مرتبط است در خرید لوله کاروگیت و اتصالات لوله دوجداره کاروگیت , مواد اولیه مصرفی , تجهیزات کارخانه تولید کننده لوله و اتصالات پلی اتیلن ,اعتبار و شهرت کارخانه باید مورد توجه قرار گیرد. لوله‌های دوجداره کاروگیت پلی اتیلن انواع مختلفی دارند که هریک متناسب با سایز و فشار تحمل بار داخلی و خارجی خود قیمت متفاوت خواهند داشت و نسبت به محل کارخانه و محل سایت پروژه ها میتواند در برآورد قیمت تمام شده لوله های دوجداره کاروگیت موثر باشد

برای خرید لوله پلی اتیلن باید به غیر از قیمت به نکات دیگیری نیز توجه نمائید که پیشنهاد میکنیم صفحه خرید لوله پلی اتیلن را مالعه نمایید و از مطالب آن به عنوان راهنمایی استفاده کنید و توصیه‌های ارئه شده را حتما بکار ببندید تا محصولی درجه یک را تهیه نمائید و از خرید لوله پلی اتیلن راضی باشید

فاکتورهای تاثیر گذار در قیمت روز لوله پلی اتیلن به شرح ذیل می‌باشد :

• قیمت مواد اولیه در بورس ( مواد تولیدی پتروشیمی داخلی )

• قیمت مواد اولیه ( ارائه شده توسط تولید کننده در صورت استفاده از مواد اولیه وارداتی )

• قیمت ترانزیت و حمل مواد ( مواد ایرانی و مواد پلی اتیلن خارجی )

• نرخ ترخیص و گمرکات داخلی ( مواد پلی اتیلن وارداتی )

• نرخ امور قانونی و وجوهاتی که بنادر کشور مبدا دریافت می‌کنند ( مواد پلی اتیلن وارداتی )

• هزینه‌های تخلیه و بارگیری در بنادر کشور مبدا و بنادر کشور ایران

• هزینه برق

• حقوق دستمزد

• هزینه‌های سربار

• مبلغی جزئی در حد 4 تا 5 درصد سود 

 

 

منبع : قیمت لوله پلی اتیلن

 

 

 

محقق لوله پلی اتیلن

امروزه سيستم هاي لوله کشی پلی اتیلن (HDPE) در حوزه وسیعی از خطوط لوله شهری، صنعتی، دریایی، حفاری، دفن زباله و کشاورزی به کار می روند. کاربرد مطلوب لوله‌های پلی اتیلن در موقعیت هایی چون سطح زمین،حالت مدفون، شناور و سطوح زیر دریا آزمایش و به اثبات رسیده است.

لوله پلی اتیلن قابلیت انتقال آب آشامیدنی، فاضلاب، موادشیمیایی،دوغاب و پسماندهای خطرناک و گازهای فشرده را دارد.

وب سایت: www.parsethylene.com

2 نظرات

 • لینک نظر علیرضا کاظمی علیرضا کاظمی دوشنبه, 26 آذر 1397 06:05

  قیمت لوله پلی اتیلن و منهول پلی اتیلن و دیگر محصولات این چنینی همانند دیگر محصولات که پایه پتروشیمی دارند افزایش شدیدی داشته است و این افزایش در ادامه افزایش قیمت مواد اولیه است. مواد اولیه مگر در داخل و توسط پتروشیمی‌ها تولید نمیشود ؟ مگر این نیست که خوراک این پلایشگاه‌ها و پتروشیمیها که تولید کننده مواد پلی اتیلنی است همگی از داخل و منابع داخلی است ؟
  چرا قیمت مواد در پتروشیمی به عنوان پایه بالا میرود ؟ ما که در ایران هستیم چرا باید قیمت ها را به ریال معادل دلاری پرداخت کنیم ؟؟؟؟

 • لینک نظر مهدی رستمی مهدی رستمی دوشنبه, 26 آذر 1397 06:01

  قیمت لوله و اتصالات پلی اتیلن این روزها کمی پائین آمده است , آیا این تغییر قیمت روانی و برای دادن این معنا به مشتریان است که میتوانند خرید کنند ؟ آیا این مواد که در حال حاضر در کارخانه ها موجود است همگی با دلار بالا خرید شده است که قیمت مواد پلی اتیلن این چنین نابسامان است .
  البته این داستان تنها مربوط به پلی اتیلن نیست و در تمامی کشور چنین شرایطی را مشاهده میکنیم و تقریبا هیچ چیز قیمت اصلی خود را ندارد و همین وضعیت باعث نابسامانی در قیمت مواد پلی اتیلن شده است . به نظر اینجانب مقصر کسی نیست جز ارکان سیاست گذاری بالای کشور و دولت که با تمام توان هیچ کاری نمیکنند.

ارسال نظر

کادرهایی که با علامت (*) مشخص شده اند وارد کردن اطلاعات در آنها الزامی می باشد. کد HTML مجاز نیست.

Social Icons

polyethylene industry

سایت صنعت پلی اتیلن دانشنامه و پایگاهی با گستره‌ی وسيع و متغير از موضوعات مرتبط به صنعت لوله پلی اتیلن را برای استفاده عموم گردآوری نموده به طوری که تمامی اطلاعات ، جديد و قابل اعتماد بوده و همچنین امکان جستجو بر اساس سرفصل‌ها ، زيربخش ها و متنهای مورد نظر نیز وجود دارد . علاوه بر این کاربران میتوانند عضو سایت صنعت لوله پلی اتیلن شده و خود را به نویسنده حرفه‌ای دانشنامه لوله پلی اتیلن مبدل نموده و مطالب خود را در بخش‌ مقالات، انجمنهای تخصصی و وبلاگ سایت منتشر نمایند.