صنعت پلی اتیلن
نوشته شده توسط 
رای دادن به این مورد
(0 آرا)

لوله پلی اتیلن مناسب

لوله پلی اتیلن با کیفیت

لوله پلی اتیلن با کیفیت و لوله پلی اتیلن مناسب لوله‌یی است که فراتر از استاندارد باشد. فراتر از استاندارد یعنی چه ؟ مگر میشود لوله پلی اتیلن را فراتر از استاندارد تولید کرد ؟ در پاسخ به پرسش بالا باید بگوییم بله ! امکان تولید انواع لوله پلی اتیلن و دیگر لوله‌های پلیمری فراتر از استاندارد وجود دارد. 

لوله پلی اتیلن با کیفیت در قدم اول باید از مواد اولیه مرغوب تولید شود و هیچ گونه ضایعاتی نداشته باشد , در تمامی استانداردهای تولید لوله پلی اتیلن مانند INSO 14427 گفته شده است که به میزان 5 درصد میتوان از مواد ضایعاتی همان خط برای تولید لوله استفاده کرد. و حالا شما در نظر بگیرید همان 5 درضد را استفاده نکنیم و لوله را با 100 درصد مواد نو و غیر ضایعاتی تولید کنیم . این اولین قدم در تولید و تهیه لوله پلی اتیلن با کیفیت و مناسب است .

قدم دوم در تولید لوله پلی اتیلن با کیفیت و مناسب استفاده از مواد اولیه مرغوب است و بهتر است مواد اولیه خودرنگ مشکی باشد. گرانول مواد اولیه لوله پلی اتیلن غالبا سفید میباشد و بوسیله دستگاه گراویمتریک و طبق فرمولی به آن مستربچ اضافه میشود و لوله به رنگ مشکی در میآید دستگاه‌ها هرچقدر مدرن و میزان مستربچ هرچقدر دقیق باشد , بازهم ممکن است در پراکنش دوده مشکلی باشد و در طول کل لوله این پراکنش به خوبی انجام نپذیرد و برای جلوگیری از این مورد توصیه میشود از مواد خود رنگ مشکی اصطلاحا بلک استفاده کرد. مواد پلی اتیلن مشکی تا سال گذشته تمام وارداتی بوده است ولی مدتی کوتاه است که این مواد در داخل کشور و توسط پتروشیمیها تولید و عرضه میشود.

قدم سوم ماشین آلات و تجهیزات خط تولید است منظور از ماشین آلات کلیه خط تولید لوله پلی اتیلن و ادوات جانبی آن است از اکسترودر و مخازن گرفته تا کولیس و ابزارهای اندازه‌گیری . ماشین آلات مدرن و دقیق ضامن تولید محصولی مناسب و تمیز است و کامل بودن تجهیزات خط تولید باید با دقت بررسی گردد و خط تولید لوله تک جداره و لوله دوجداره کاروگیت باید با دقت بررسی گردد 

لوله پلی اتیلن با کیفیت اتفاقی تولید نمیشود و باید نظارتی همیشگی در تمامی فرآیند آن وجود داشته باشد و این نظارت وظیفه واحد کنترل کیفیت و آزمایشگاه مستقر در کارخانه است واحد کنترل کیفیت از لحظه ورود مواد اولیه نظارت و آزمایشهای لازم را روی مواد انجام میدهد و در حین تولید نیز پای خط حضور دارد و تولید را لحظه به لحظه کنترل میکند و پس از آن آزمایشهای لازم را جهت بررسی لوله‌ها انجام میدهد و حتی بر شیوه انبارش و نگهداری نیز نظارت میکند.

مشخصات لوله پلی اتیلن باکیفیت در لوله نهان نیست و میتوان از محل تولید لوله نیز متوجه آن شد حتما از کارخانه تولید کننده لوله بازدید نمائید و فرآیندها را کنترل نمائید تا از استاندارد بودن مراحل اطمینان کسب کنید و همینطور از تولید کننده گواهی‌های استاندارد و گواهی‌های دیگر را بخواهید . از محل انبار و شیوه حمل و بارگیری لوله اطمینان حاصل کنید که این مرحله نیز طبق روشهای مناسب و راهنما‌ها که در هندبوک لوله پلی اتیلن موجود است , انجام شود.

لوله پلی اتیلن با کیفیت و اتصالات پلی اتیلن و با مشخصات مناسب لوله‌ای است که شما از تمامی مراحل کار آن اطمینان خاطر را طبق مستندات ارائه شده و بازرسی‌هایی که انجام میدهید کسب کرده باشید

تنها به آمار و ارقام مندرج در جدول استاندارد اکتفا نکرده و علامت استاندارد را ملاک خود قرار ندهید , البته که علامت استاندارد مهم است ولی همه چیز نیست و چه بسیار لوله‌ها بوده‌اند که علامت استاندارد دارند ولی در عمل از کارایی مناسبی برخوردار نبودند.

لوله و اتصالات پلیمری بنا بر فرآیند تولیدشان راه‌های بسیاری برای تقلب دارند که با نظارت و کمی سخت گیری از طرف خریدار میتوان این تقلبها را کشف و بی اثر نمود

خرید لوله پلی اتیلن با کیفیت و مناسب با مشخصات عالی را همیشه از تولید کنندگان معتبر بخواهید که همیشه درب کارخانه‌هایشان را به روی بازرسان شما باز میکنند و امکان بازرسی از کلیه مراحل را به شما میدهند و همچنین اطلاعات علمی و فنی مناسبی را در اختیار شما میگذارند.

 

ارسال نظر

کادرهایی که با علامت (*) مشخص شده اند وارد کردن اطلاعات در آنها الزامی می باشد. کد HTML مجاز نیست.

Social Icons

polyethylene industry

سایت صنعت پلی اتیلن دانشنامه و پایگاهی با گستره‌ی وسيع و متغير از موضوعات مرتبط به صنعت لوله پلی اتیلن را برای استفاده عموم گردآوری نموده به طوری که تمامی اطلاعات ، جديد و قابل اعتماد بوده و همچنین امکان جستجو بر اساس سرفصل‌ها ، زيربخش ها و متنهای مورد نظر نیز وجود دارد . علاوه بر این کاربران میتوانند عضو سایت صنعت لوله پلی اتیلن شده و خود را به نویسنده حرفه‌ای دانشنامه لوله پلی اتیلن مبدل نموده و مطالب خود را در بخش‌ مقالات، انجمنهای تخصصی و وبلاگ سایت منتشر نمایند.