صنعت پلی اتیلن

قیمت لوله پلی اتیلن و دلار

رای دادن به این مورد
(0 آرا)

مواد اولیه لوله پلی اتیلن

قیمت لوله پلی اتیلن و دلار رابطه مستقیم دارند و همه تولید کنندگان و مصرف کنندگان لوله پلی اتیلن این موضوع را درک کردند و همیشه برای آنهاپرسشی وجود دارد که چرا ؟ تنها مواد پلی اتیلن از قاعده بالا پیروی نمیکنند و تمامی محصولات پلیمری با نرخ ارز و قیمت دلار رابطه مستقیمی دارند و با نوسانات ارز قیمت آنها نیز دچار تغییر میشود ولی چرا ؟ با توجه به پیشرفت‌ها و سرمایه گذاریهای انجام شده در پتروشیمی‌ها در سالهای گذشته و تامین خوراک پتروشیمی‌ها از منابع داخلی و ملی ؛ چرا مبنای محاسبه محصولات پتروشیمی‌ها در داخل کشور بر اساس نرخ دلار است. ما برای این پرسش هیچ پاسخی موجهی پیدا نکردیم .

مبنای محاسبات مواد اولیه پلیمری و محصولات پتروشیمی‌ها در 29 مهر تغییر پیدا کرد و قیمت محصولات پتروشیمی بر اساس فرمول جدیدی محاسبه و اعلام شد. فرمول جدید از نظر مصرف کنندگان چندان حساب شده به نظر نمیرسد و این فرمول محاسبه قیمت پرسشهایی را در ذهن ایجاد میکند. 

فرمول محاسبه قیمت محصولات پتروشیمی

میانگین قیمت محصول پلیمری مورد نظر در بازرهای جهانی بر پایه نرخ ارز نیمایی که هر هفته تغییر میکند منهای 5 درصد قیمت فوب خلیج فارس

نتیجه این فرمول جدید افزایش سرسام آور قیمت‌ها بود. در هفته‌های گذشته مواد اولیه پلی اتیلن با گرید EX3 امیر کبیر 21 درصد و مواد پلی اتیلن CRP100B شازند 29 درصد افزایش قیمت در قیمت پایه را داشتند.البته این قیمت , قیمت نهایی نیست و این مواد با این قیمت در بورس عرضه شدند و سقف رقابت آزاد نیز باید به آنها اضافه گردد. از این رو در برخی گریدهای PET تا 62 درصد افزایش قیمت را شاهد بودیم.

افزایش قیمت لوله پلی اتیلن میتواند طرح‌های مبارزه با خشکسالی و دیگر پروژههای ملی مبارزه با این مشکل بسیار جدی را با مشکل مواجه کند و دسترسی هم میهنان عزیزمان را به آب سالم را محدود نماید و همچنین در سیستم‌های جمع آوری فاضلاب نیز اختلال بوجود آورد و محیط زیست و سلامتی افراد با تهدید جدی مواجه شود و هم چنین آبیاری محصولات زراعی با سیستم‌های نوین امکان پذیر نباشد و در مدیریت منابع آب به شدت با مشکلی اساسی مواجه شویم. و با بالا رفتن قیمت محصولات پلیمری و بالطبع آن بالا رفتن هزینه بسته بندی محصولات مصرفی روزانه تمامی آهاد مردم , تورم را در سبد خانوار نیز قابل مشاهده باشد.

کارشناسان معتقد هستند پتروشیمی‌ها از مهندسی عرضه محصولات باید دست بکشند و کف عرضه را باید رعایت نمایند چون عرضه و تقاضا دو کفه ترازو هستند و توازن در بازار به آن ربط دارد.صمایع تکمیلی پتروشمی در بی اثر نمودن تحریمهای آمریکا و شرایط کنونی جامعه که صنعت کشور نیازمند حمایت و توسعه است , میتواند ارزآوری قابل توجهی داشته باشد البته به شرط تامین مواد اولیه که از منابع خودمان تهیه شده است و هیچ‌گونه تحریمی در آن نیست ولی خودمان , دلار را خط کش قیمت محصولات پتروشیمی و مواد اولیه پلی اتیلن کرده‌ایم و هر روز منتظر دردسرها و عواقب آن در صنعت هستیم.

و در انتها پرسشی دیگر , آیا صادرات مواد اولیه خام فروشی نیست ؟

محقق لوله پلی اتیلن

امروزه سيستم هاي لوله کشی پلی اتیلن (HDPE) در حوزه وسیعی از خطوط لوله شهری، صنعتی، دریایی، حفاری، دفن زباله و کشاورزی به کار می روند. کاربرد مطلوب لوله‌های پلی اتیلن در موقعیت هایی چون سطح زمین،حالت مدفون، شناور و سطوح زیر دریا آزمایش و به اثبات رسیده است.

لوله پلی اتیلن قابلیت انتقال آب آشامیدنی، فاضلاب، موادشیمیایی،دوغاب و پسماندهای خطرناک و گازهای فشرده را دارد.

وب سایت: www.parsethylene.com

2 نظرات

 • لینک نظر شامی شامی یکشنبه, 20 آبان 1397 08:11

  قیمت لوله پلی اتیلن و لیست قیمت لوله پلی اتیلن را میتوان در تیتر انواع سایتها مشاهده کرد ولی در متن تمامی آنها محتوایی نامناسب و نامفهوم قرار دادند که اصلا نرخ و قیمتی را ارائه نمیکنند و تنها به کلی گویی میپردازند و در نهایت میخواهند که تماس گرفته شود , هیچ سامانه‌ای برای اعلام قیمت آنلاین وجود ندارد که معتبر باشد
  البته قیمت لوله پلی اتیلن را از روی قیمت دلار میتوان مشخص کرد و هزینه‌ سربار را به آن اضافه نمود

 • لینک نظر محقق لوله پلی اتیلن محقق لوله پلی اتیلن شنبه, 19 آبان 1397 04:57

  قیمت مواد پلی اتیلن و همچنین لیست قیمت آنها بستگی به بورس و لیت اعلامی از طرف آنها دارد و کاری به سیاست های قیمت گذاری از طرف پتروشیمی ها نباید داشته باشیم و تنها انجمن های صنفی میتوانند نظرات خود را بیان دارند و از این طریق است که شاید بتوان حرف خود را به گوش آنها و نوع و فرمول قیمت گذاری بیان داشت
  امیدوارم در آینده ای نچندان دور شاهد باشیم که در بازارها ثبات قیمت وجود داشته باشد

ارسال نظر

کادرهایی که با علامت (*) مشخص شده اند وارد کردن اطلاعات در آنها الزامی می باشد. کد HTML مجاز نیست.

Social Icons

polyethylene industry

سایت صنعت پلی اتیلن دانشنامه و پایگاهی با گستره‌ی وسيع و متغير از موضوعات مرتبط به صنعت لوله پلی اتیلن را برای استفاده عموم گردآوری نموده به طوری که تمامی اطلاعات ، جديد و قابل اعتماد بوده و همچنین امکان جستجو بر اساس سرفصل‌ها ، زيربخش ها و متنهای مورد نظر نیز وجود دارد . علاوه بر این کاربران میتوانند عضو سایت صنعت لوله پلی اتیلن شده و خود را به نویسنده حرفه‌ای دانشنامه لوله پلی اتیلن مبدل نموده و مطالب خود را در بخش‌ مقالات، انجمنهای تخصصی و وبلاگ سایت منتشر نمایند.