صنعت پلی اتیلن

حمایت از کالای خوب ایرانی

رای دادن به این مورد
(0 آرا)

 

 حمایت از کالای با کیفیت ایرانی 

 

Hemayat-azKala-Irani-01

سال ۱۳۹۷ اقتصادی نام‌گذاری شد تا خط مشی همه ارکان کشور، اقتصادی و غیراقتصادی به سمت اقتصاد معطوف شود. اکنون فعالان اقتصادی از پیش‌شرط‌های حمایت از کالای ایرانی می‌گویند. مقام معظم رهبری برای امسال هم یک عنوان اقتصادی برگزیدند تا توجه همگان، یک بار دیگر به موضوعات اقتصادی و البته مساله مهم حمایت از کالاهای ایرانی معطوف شود. اکنون بازار ایران نه تنها تشنه محصولات باکیفیت است، تولیدکنندگان ایرانی باید محصول قابل رقابت و با کیفیت بالا تولید کنند و با کیفیت خود بتوانند گوی سبقت را از کالاهای خارجی بگیرند. البته باید سود خود را هم کمتر کنند. چراکه اگر اقتصاد کشور به راه بیفتد، همه سود بیشتری خواهند برد. این درحالی است که آنها می‌توانند به جای یک دور گردش سرمایه خود، ۴ دور گردش سرمایه داشته باشند؛ ولی به شرطی که قیمت، کیفیت، خدمات پس از فروش، بازاریابی و مواردی از این دست را در تولید خود به کار ببندند. برخی تولیدکنندگان ایرانی با رعایت استانداردهای جهانی و تولید با کیفیت، توانسته‌اند بازار را از رقبا بربایند،
رهبر انقلاب اسلامی , حضرت آیت‌الله خامنه‌ای سال 1397 را سال حمایت از کالای ایرانی نام گذاری کردند. رهبر انقلاب اسلامی در زمینه چگونگی حمایت از کالای ایرانی نیز نکاتی کاربردی بیان کردند. «برنامه ریزی برای افزایش تولید»، «ارتقای کیفیت کالاها»، «انطباق بانیازهای روز و سلایق مردم»، «ارزان تمام شدن و رقابت پذیر کردن کالاهای ایرانی با اجناس خارجی» از جمله این نکات بود. رهبر انقلاب اسلامی در بخش دیگری از سخنانشان به تبیین اهمیت، الزامات و راههای تحقق شعار سال جدید یعنی «حمایت از کالای ایرانی» پرداختند. حضرت آیت الله خامنه‌ای پس از تبیین چرایی و راه‌های حمایت از کالای ایرانی و با تأکید بر «قابل حل بودن همه مشکلات بانگاه به داخل» و نیز ضرورت توجه و بکارگیری هرچه بیشتر جوانان در میدان‌های مختلف از جمله عرصه‌های مدیریتی افزودند: نسل جوان و پرافتخار این سرزمین، پرچم استقلال، عزت، عظمت و شرافت ایران را بلندتر از هر زمان دیگر به اهتزاز درخواهد آورد.
حضرت آیت الله خامنه‌ای در یک جمع‌بندی از امکانات و ظرفیت‌های کشور، تأکید کردند: اگر این ظرفیت‌های فراوان با ابتکار و حضور جوانان و مدیران فعال و کوشا در عرصه همراه شود، اقتصاد ایران جزو ۱۲ اقتصاد اول پیشرفته دنیا خواهد شد.ایشان سپس به تبیین علل و موانع استفاده نشدن کامل ظرفیت‌ها پرداختند. اولین مانع مورد اشاره رهبر انقلاب، «باور نداشتن یا اهمیت ندادن برخی مسئولان در دولت‌های مختلف به ظرفیت‌های کشور» بود.

کالای خوب ایرانی و کالای با کیفیت ایرانی راه تحقق این شعار

یکی از مهم‌ترین شاخص‌ها برای حمایت از کالای ایرانی، تولید با کیفیت عالی است؛ چرا که تولید بی‌کیفیت قطعا بیشترین و بزرگ‌ترین ضربه را به حیثیت و اعتبار کالای ایرانی خواهد زد، لذا تولیدکنندگان نیز در این مقوله نقش به‌سزایی خواهند داشت و مصرف‌کننده‌ها نیز اجازه دهند در برخی موارد و با حداقل‌ استانداردها فرصت برای تولیدکننده‌ها ایجاد شود تا کالای باکیفیت تولید کنند. اصولا ارتقاء قدرت تولید کالاهای با کیفیت داخلی، به مراتب از مصرف این کالاها پراهمیت تر است. سیاست «حمایت از کالاهای با کیفیت ایرانی» در صورت تمهید بسترهای نهادی، حقوقی و اجتماعی، قدرت تولیدی نسلهای بعدی را تقویت و تأمین می نماید.
مقصود از حمایت از کالای ایرانی این نیست که هر محصولی با هر کیفیتی به خورد مردم داده شود. باید محصولات از کیفیت و قیمت مناسب برخوردار باشد. علاوه بر اقداماتی نظیر مبارزه با قاچاق کالا و حمایت از کالای داخلی، یک معنای حمایت از کالای داخلی این است که در اجرای طرح های بزرگ صنعتی که از طریق فاینانس انجام می شود، استفاده از توانمندی داخلی باید به طور جدی مورد توجه قرار گیرد. ثبات در اقتصاد کلان و قیمت ارز، از جمله پیش‌شرط ها است و به نظر می رسد که قوانین باید در این رابطه، روان باشند و تثبیت تصمیم گیری و مقررات بخش های اقتصادی به چشم بخورد. مشتری مداری امروز به شعار اول تولیدکنندگان خارجی تبدیل شده است و تکیه بر مساله کیفیت کالای ایرانی و خدمات پس از فروش نیز از جمله مواردی است که مصرف‌کنندگان داخلی را به خرید کالاهای ایرانی ترغیب می کند.
تولید کالا و محصولات با کیفیت و خرید محصولات با کیفیت از جانب خریداران , مساوی با شکوفایی اقتصادی، اشتغال افزایی، پویایی تولید، توسعه سرمایه گذاری و افزایش ارزش پول ملی در کشور است و حمایت از کالای با کیفیت ایرانی به عنوان یکی از ضرورت های مهم باید به عنوان راهبردی فراتر از شعار سال در اولویت قرار گیرد.

مصرف کالای ایرانی راهکار عمومی جامعه برای حمایت از تولید

تاکید بر مصرف کالای ایرانی ، فقط توصیه‌ای برای مصرف کنندگان نیست .
Hemayat-azKala-Irani-02بلکه تولید کننده هم باید با ارائه کیفیت برتر ، اجازه ندهد که مشتریان به کالای خارجی تمایل پیدا کنند . تولید کننده باید مصرف کننده را محترم بشمارد و کالای مرغوب به او بدهد و مصرف کننده هم باید تا جنس ایرانی با کیفیت هست ، جنس خارجی و نامرغوب نخرد . البته به این معنای آن نیست که مردم ، چشم بسته کالای نامرغوب نخرند . بلکه منظور این است که مشتریان ضمن خرید کالای داخلی ، عیب و ایراد آن را هم بگیرند ، انتقاد کنند و به تولید کنندگان داخلی برای بهبود کیفیت فشار بیاورند ولی دست از کالای ایرانی برندارند و از سوی دیگر همه دستگاههای اجرایی و تصمیم گیر باید از تولید داخلی و تولید کننده ایرانی حمایت جدی نمایند. ایرانیان به تولید محصول باکیفیت شهره بوده‌اند . اما متاسفانه در روزگار ما منافع زودگذر باعث شده برخی از تولیدکنندگان از کیفیت کالای خود بکاهند .تشویق تولیدکنندگان کالای باکیفیت در کنار صادرکنندگان باید بیش از گذشته مورد توجه قرار گیرد.

امسال سال حمایت از کالای ایرانی نامگذاری شده تا مردم و مسئولان و در یک کلام آحاد مردم باز هم به این نکته توجه کنند که حمایت از تولید کالای ایرانی و مصرف آن از سوی تک تک افراد جامعه، بیش از آنکه به نفع تولیدکنندگان باشد، پای اشتغال دختران و پسران، مادران و پدران در خانوارهای ایرانی را به رخ می‌کشد و شاید اگر مردم با این تفکر که خرید هر کالای ایرانی، باز کردن راه اشتغال برای فرزندان این مرز و بوم است، از خرید کالاهای مشابه داخلی که با هزاران ترفند و زور بازوی قاچاق وارد کشور می‌شود، خودداری کرده و کالای ایرانی را با خود به خانه ببرند. به نظر می‌رسد که رقابت‌پذیری کالای ایرانی باید به عنوان یکی از پیش‌شرط‌های حمایت از کالای ایرانی مدنظر همه اقشار جامعه و سیاستگذاران قرار گیرد؛ به این معنا که کالای ایرانی بتواند با کالای مشابه خارجی هم به لحاظ کیفیت و هم به لحاظ قیمت رقابت کند. در این ارتباط هم، بخش تولید کشور باید به تکنولوژی روز دنیا مجهز شود و این شکاف تکنولوژیکی بین بخش تولید ایران و دنیا که طی سالهای اخیر به جود آمده، از بین برود؛ به نحوی که کالای ایرانی از نظر کیفیت، قادر به رقابت با نمونه‌های مشابه خارجی شود
شعاری که از سوی مقام معظم رهبری به عنوان نامگذاری امسال، برگزیده شده است، به دلیل اهمیت تولید و مصرف کالاهای ایرانی است؛ چراکه در شرایط فعلی، موضوع بیکاری به عنوان یکی از ابرچالش‌های کنونی اقتصاد ایران است که بر این اساس، برای ایجاد اشتغال باید واحدهای تولیدی فعال شده و با ظرفیت حداکثری و حتی کامل مشغول به کار شوند. در عین حال باید به تولیدکنندگان ایرانی یادآورشد که باید از این فرصت استفاده کرده و پاسخ مناسبی به این پیام و خواسته که با خواست عمومی جامعه سازگار است، بدهند؛ همانطور که در متن پیام مقام معظم رهبری نیز تاکید شده بود، مخاطب این پیام مردم هستند و به مسئولان اشاره مستقیم نشده است. به نظرم مردم مورد خطاب این پیام دو دسته هستند که یک دسته شامل اکثریت مصرف کننده و یک دسته اقلیت تولیدکننده هستند
امید می‌رود امسال مفاهیم فوق تبیین و عملیاتی گردد، تولید به رونق دلخواهش برسد، مشکلات معیشتی حل گردد و راه اول شدن اقتصاد کشورمان در منطقه هموار شودMade in Iran ابتدا باید «نشانه سرآمد» و پس از آن «منشاء درآمد» گردد.
منبع :
وبگاه مقام معظم رهبری
خبرگذاری مهر

 

محقق لوله پلی اتیلن

امروزه سيستم هاي لوله کشی پلی اتیلن (HDPE) در حوزه وسیعی از خطوط لوله شهری، صنعتی، دریایی، حفاری، دفن زباله و کشاورزی به کار می روند. کاربرد مطلوب لوله‌های پلی اتیلن در موقعیت هایی چون سطح زمین،حالت مدفون، شناور و سطوح زیر دریا آزمایش و به اثبات رسیده است.

لوله پلی اتیلن قابلیت انتقال آب آشامیدنی، فاضلاب، موادشیمیایی،دوغاب و پسماندهای خطرناک و گازهای فشرده را دارد.

وب سایت: www.parsethylene.com

7 نظرات

 • لینک نظر فاطمه قهرمانی فاطمه قهرمانی سه شنبه, 01 خرداد 1397 04:50

  تولید کنندگان لوله و اتصالات پلی اتیلن به عنوان یکی از صنایع میانی که با صنایع بزرگ و مادر به عنوان تامین کننده و با پروژه‌های عمرانی به عنوان مصرف کننده در ارتباط هستند. در این واحدهای تولیدی و صنعتی باید بالاترین حد کیفیت تولید محصولات برسیم که بتوانیم نیازهای جامعه رو به رشد خود و کشورهای در حال بازسازیی همسایه را به بهترین شکل تامین کنیم .لوله پلی اتیلن و اتصالات پلی اتیلن و همچنین منهول پلی اتیلن به عنوان محصولاتی که مواد اولیه آن در داخل تولید میشود و از خام فروشی نفت جلوگیری میکند میتواند از بخشهایی باشد که باید مورد توجهی خاص قرار گیرد و این بخشها و از این دست تولیدیها میتواند به مصرف کالای ایرانی رونقی مناسب ببخشد.

 • لینک نظر سامان قربانی سامان قربانی سه شنبه, 21 فروردين 1397 06:05

  بازیافت و مونتاژ از تولیدات این کشور نیست اما قدمهای اولیه برای تولید و حمایت از کالای ایرانی است .
  بازیافت پلیمر و دیگر مشتقات پلاستیکی را باید به عنوان یکی از ارکان صنعت و یا مدیریت پسماند در نظر داشت که بسیار سودده بوده

 • لینک نظر زینب مروتی زینب مروتی سه شنبه, 21 فروردين 1397 06:00

  اکثر مراجعه کنندگان این سایت از فعالان صنعت لوله پلی اتیلن هستند و مواد پلی اتیلن سفید را مورد استفاده دارند.این مواد از پتروشیمی های داخلی تهیه میشود البته نرخ این مواد با نوسانات بالایی مواجه است که تولید کنندگان را اذیت میکند و تولید لوله پلی اتیلن و همچنین دیگر صنایه وابسته آن نیز دچار مشکل هستند .از این فرصت به دست آمده باید بیشترین استفاده را جهت بازسازی پایه های تولید بکار گرفت تا در آینده با تلاش بتوان بر تمامی مشکلات غلبه کرد

 • لینک نظر اکبر رستگاری اکبر رستگاری چهارشنبه, 15 فروردين 1397 07:32

  تفاوتی که شعار اقتصادی امسال با سال‌های قبل داشت، این بود که رهبر انقلاب مخاطب حمایت از کالای ایرانی را فقط دولت و مسئولان ندانستند، بلکه عموم مردم را مکلف به حمایت از کالای ایرانی کردند.اقتصاد ایران مزیتی دارد و آن این است که یک بازار بزرگ برای محصولات و تولیدات به‌شمار می‌رود.مشهورترین این حمایت‌ها، جهت‌دهی به خریدهای دولتی، اخذ مالیات بر فعالیت‌های غیرتولیدی (نظیر مالیات بر عایدی سرمایه ناشی از معاملات مسکن)، حمایت‌های بیمه‌ای از کسب‌وکارهای نوظهور و مأموریت دادن به دستگاه دیپلماسی خود برای بازاریابی و باز کردن راه محصولات کشور خود در بازار دیگر کشورها هستند.

 • لینک نظر آرمان نهذت آرمان نهذت چهارشنبه, 15 فروردين 1397 07:29

  خریداری کالاهای خارجی از سوی مصرف کنندگان با وجود کالاهای باکیفیت داخلی در حقیقت خیانت به اقتصاد داخلی کشور بوده و لازم است خرید کالاهای داخلی به عنوان یک فرهنگ در جامعه نهادینه شود.
  شرکت های تولیدی نیز باید در راستای جلب اعتماد مشتریان باید کالاهای باکیفیت و مرغوب تولید کرده و زمینه رضایتمندی مصرف کنندگان را فراهم کنند.توجه به ذائقه مصرف کنندگان در تولید کالاها ضروری است و مصرف کننده حق دارد از حقوق خود دفاع کنند و از خرید کالاهای بی کیفیت و نامرغوب خودداری نماید.
  سالم بودن زنجیره تولید و تولید کالاهای باکیفیت سبب رضایتمندی مصرف کننده می شود و فراهم کردن رضایتمندی مصرف کننده سبب افزایش سود شرکت تولیدی می شود.

 • لینک نظر غراوی غراوی چهارشنبه, 15 فروردين 1397 07:26

  برای حمایت از کالای ایرانی باید اعتماد مردم جلب شود و متولیان دولتی اقتصاد و تولیدکنندگان بخش خصوصی سهم بسزایی در این مهم دارند.
  نهادینه کردن فرهنگ استفاده از کالای ایرانی برای اقبال عمومی به تولیدات کالاهای ایرانی قابل رقابت با بسیاری از کالاهای مشابه خارجی است اما رسانه‌ها در تعامل با کارشناسان اقتصادی و متولیان دولتی و خصوصی اقتصاد باید علل موفق نبودن‌مان در این عرصه را مورد واکاوی دقیق قرار دهند.

 • لینک نظر بردیا اکبری بردیا اکبری چهارشنبه, 15 فروردين 1397 07:25

  حمایت از کالای ایرانی رشد اقتصادی را در پی خواهد داشت و موجب افزایش تولید داخلی می شود.
  با رویکرد حمایت از کالای داخلی اوضاع معیشت مردم بهتر می شود و اشتغال جوانان بهبود می‌یابد و به طور حتم حرکت در این مسیر بهبود کلی وضعیت اقتصادی کشور را به همراه خواهد داشت.

ارسال نظر

کادرهایی که با علامت (*) مشخص شده اند وارد کردن اطلاعات در آنها الزامی می باشد. کد HTML مجاز نیست.

Social Icons

polyethylene industry

سایت صنعت پلی اتیلن دانشنامه و پایگاهی با گستره‌ی وسيع و متغير از موضوعات مرتبط به صنعت لوله پلی اتیلن را برای استفاده عموم گردآوری نموده به طوری که تمامی اطلاعات ، جديد و قابل اعتماد بوده و همچنین امکان جستجو بر اساس سرفصل‌ها ، زيربخش ها و متنهای مورد نظر نیز وجود دارد . علاوه بر این کاربران میتوانند عضو سایت صنعت لوله پلی اتیلن شده و خود را به نویسنده حرفه‌ای دانشنامه لوله پلی اتیلن مبدل نموده و مطالب خود را در بخش‌ مقالات، انجمنهای تخصصی و وبلاگ سایت منتشر نمایند.