صنعت پلی اتیلن
Rate this item
(0 votes)

لوله پلی اتلین تکجداره 

لوله پلی اتیلن تک جداره دارای استانداردهای مختلفی برای کاربرد‌های متفاوت است که معتبر ترین آنها , استاندارد DIN 8074 آلمان جهت لوله های تک جداره و DIN 16963 جهت اتصالات و استاندارد ASTM و استاندارد Isiri 1331 ایران است که جزئیات هر کدام را جداگانه در بخش استاندارد‌ها می توانید مطالعه نمائید.

فرآيند توليد لوله های پلي اتيلن تک جداره به روش اكستروژن مي باشد كه مواد اوليه به صورت گرانول به داخل دستگاه اكسترودر وارد شده و در اثر حرارت ذوب مي شوند. 

مواد ذوب شده به وسيله ماردون (ميله مارپيچ) به جلو رانده مي‌شده و پس از خروج از اكسترودر وارد قالب مي‌شوند . مواد پخته شده پس از خروج از سر قالب ، از كاليبراتور عبور نموده و در تانك وكيوم با اعمال فشار مناسب شكل داده مي‌شوند. سطح لوله به محض خروج از كاليبراتور بوسيله لايه هايي از جريان آب سرد خنك مي‌گردد.

حرارت بالاي مذاب پلي اتيلن بعد از خروج از قالب بتدريج در تانك وكيوم و پس از آن در تانك‌هاي خنك كننده با استفاده از آب سرد كاهش مي‌يابد .

لوله پلی اتیلن توليد شده بوسيله دستگاه كشنده بتدريج از درون تانك‌هاي خلاء و خنك كننده كشيده شده و بوسيله دستگاه مارك زن ، مشخصات فني ، تاريخ توليد ، علامت استاندارد و نشان اختصاري نام شركت بر روي آن ثبت مي‌گردد و سپس بوسيله دستگاه برش در متراژهاي مختلف و معين بريده مي‌شوند.

لوله پلی اتیلن تک جداره

لوله پلی اتیلن تک جداره دارای استانداردهای مختلفی برای کاربرد‌های متفاوت است که معتبر ترین آنها , استاندارد DIN 8074 آلمان جهت لوله‌های تک جداره و DIN 16963 جهت اتصالات و استاندارد ASTM و استاندارد Isiri 1331 ایران و استاندارد جدید Isiri 14427-2 است که جزئیات هر کدام را جداگانه در بخش استاندارد‌ها می توانید مطالعه نمائید.

9 comments

 • Comment Link تولید کننده منهول تولید کننده منهول Sunday, 21 October 2018 05:36

  لوله پلی اتیلن تکجداره و لوله پلی اتیلن دوجداره کاروگیت به راحتی منهول پلی اتیلن اتصال می‌یابد و بدون هیچگونه هدر رفتی فاضلاب را میتوانن هدایت کنند. لوله پلی اتیلن تکجداره و دیگر لوله های تجداره اعم از لوله PVC و دیگر لوله های پلیمری که جهت انتقال و هدایت کابلهای برق و مخابراتی استفاده میوشود به منهول پلی اتیلن اتصال می یابند و راه حلی مناسب برای این چنین کاربری های هستند

 • Comment Link امید سید کاظمی امید سید کاظمی Sunday, 21 October 2018 04:56

  The price of HDPE pipe is different dependent on the type, grade, and purity of the material. The purity of the material is the proportion of the raw material composition of HDPE pipes to waste materials, and Pars Ethylene of Kish does not use any waste materials in its HDPE pipes production. It is committed to the excellent quality and production of a unique HDPE pipe, and it is proud that the HDPE pipes of Pars Ethylene of have been approved in all experiments and the high quality of Pars Ethylene of Kish products has been proven.
  [URL=http://www.parsethylene-kish.com/separsekish/default.aspx?page=Document&app=Documents&docId=12485]HDPE Pipe[/URL]

 • Comment Link محمد ربانی محمد ربانی Thursday, 12 April 2018 08:02

  لوله و اتصالات پلی اتیلن از تولیداتی است که در زیرساختهای عمرانی کاربردفراوان دارد و امیدوارم بتوانید در تولید محصولات با کیفیت و با مواد اولیه مناسب تولید نمائید

 • Comment Link آزیتا آزیتا Wednesday, 04 April 2018 04:16

  استفاده از لوله پلی اتیلن و مخصوصا لوله پلی اتیلن تکجداره برای کاربری‌های آبرسانی و انتقال سیالات رو به گسترش است و استفاده از انواع لوله‌ پلی اتیلن در پروژه‌ها مقبولیت فراوانی یافته است و این محبوبیت به دلیل خواص عالی و منحصر بفرد در انواع لوله پلی اتیلن میباشد.
  نقش مواد اولیه ( مواد پلی اتیلن سفید و مواد پلی اتیلن مشکی ) در تولید این لوله‌ها بسیار مهم است و باید در انتخاب نوع مواد اولیه بسیار حساس و دقیق بود.

 • Comment Link امیر فاطمی امیر فاطمی Sunday, 18 March 2018 07:17

  لوله پل اتیلن تکجداره و دیگر انواع لوله های پلی اتیلن در سیستم‎های لوله کشی امروز و مدرن از تجهیزات لازم و ضروری هستند که از آنها به درستی و در جای مناسب استفاده نمود.
  البته لوله با کیفیت باید تهییه نمود که بیشترین بازدهی و بالاترین طول عمر را داشته باشد .لوله پلی اتیلن دارای مزایای بسیار زیادی است که این مزایا استفاده از این لوله ها را در پروژه ها توجیح میکند و همین مزایا دلیل اقبال استفاده از این نوع لوله ها توسط کارفرمایان و پیمانکاران میباشد.
  توجه داشتن به کیفیت لوله پلی اتیلن در اولین مواردی است که باید هنگام خرید به آن توجه داشت
  لطفا از لوله پلی اتیلن با کیفیت استفاده نمائید

 • Comment Link علی ملایاری علی ملایاری Sunday, 24 December 2017 05:00

  لوله تک جداره پلی اتیلن و دوجداره پلی اتیلن را میتوان در سطح شهر و در تمام پروژه های عمرانی شهری و روستایی مشاهده کرد و فراگیر شدن استفاده از این لوله ها بیانگر مزایای عالی این نوع لوله ها میباشد که به این سرعت در حال پیشرفت میباشد . البته نباید تنهعا در استفاده از این لوله ها پیشرفت کنیم و باید در بخش تحقیقات و توسعه نیز سرمایه گذاری کرد و در فرایند تولید لوله پلی اتیلن و مواد اولیه آنها نیز پیشرفت داشت و بتوانیم در تولید مواد اولیه پلی اتیلن خودکفا باشیم و تمامی گریدهای مورد نیاز صنعت پلی اتلین را در پتروشیمی‌های داخل تولید و عرضه کنیم و همچنین ظرفیتهای تولید را نیز باید افزایش داد تا مصرف صنایع داخلی را تامین کرد و همچنین به صادرات نیز بپردازیم تا ارزش افزوده برای مواد نفتی و محصولات پتروشیمی ایجاد کنیم
  از اینجا برای دلسوزان صنعت و این صنعت و تولید کنندگان این کشور آرزوی موفقیت و بهروزی میکنم

 • Comment Link صنعتگر پلی اتیلن صنعتگر پلی اتیلن Saturday, 23 December 2017 08:41

  پروژه های آبرسانی و گازرسانی در سطح ملی همگی توسط لوله های پلی اتیلن تکجداره در حال انجام میباشد و لوله های پلی اتیلن فراگیر شده است و استفاده از آنها به یک اجبار بدل شده است و خواص و مزایای بالای این لوله ها جای هیچگونه شکی را برای عدم استفاده از آنها را بجای نمیگذارد
  استفاده از لوله های با کیفیت را پیشنهاد میکنیم

 • Comment Link طهماسبی طهماسبی Saturday, 23 December 2017 08:38

  انواع لوله های پلی اتیلن در دنیای امروز بسیا کاربردی است و استفاده از آنها در پروژه های مختلف عمرانی شهری و روستایی بسیار معمول شده است .کیفیت بالای این لوله ها تضمینی برای موفقیت پروژه ها میباشد و پیمانکاران و کارفرمایان باید سعی خود را در جهت استفاده از محصولات با کیفیت را بکنند

 • Comment Link روشنی روشنی Saturday, 23 December 2017 07:54

  لوله پلی اتیلن تکجداره پلی اتیلن لوله ای بسیار کاربردی و مقاوم است که خواص خوب زیادی دارد و میتواند کاربردهای زیادی داشته باشد که حتی در زمینه انتقال سیالات نباشد و کاربردهای دیگر برای آن یافت
  لوله های پلی اتلینی بسیار محبوب است و شخصا در پروژه های زیادی از آنها استفاده کرده ام

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated. HTML code is not allowed.

polyethylene industry

سایت صنعت پلی اتیلن پايگاهي با گستره‌ی وسيع و متغير از موضوعات مرتبط به صنعت لوله پلی اتیلن را برای استفاده عموم گردآوری نموده به طوری که تمامی اطلاعات ، جديد و قابل اعتماد بوده و همچنین امکان جستجو بر اساس سرفصل‌ها ، زيربخش ها و متنهای مورد نظر نیز وجود دارد . علاوه بر این کاربران میتوانند عضو سایت صنعت لوله پلی اتیلن شده و خود را به نویسنده حرفه‌ای سایت مبدل نموده و مطالب خود را در بخش‌ مقالات، انجمنهای تخصصی و وبلاگ سایت منتشر نمایند.