صنعت پلی اتیلن

مهار کامل آتش سوزی در پتروشیمی امیرکبیر ماهشهر

رای دادن به این مورد
(0 آرا)

توضیحات روابط عمومی پتروشیمی امیرکبیر در مورد آتش سوزی سحرگاه این مجتمع

مهار اتش سوزی

 

مدیر روابط عمومی پتروشیمی امیر کبیر ماهشهر با بیان مهار کامل آتش سوزی در واحد الفین این مجتمع در منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی گفت: آتش سوزی خسارت جانی به همراه نداشته و علت حادثه در دست بررسی است.

آتش سوزی حادث شده در پتروشیمی امیرکبیر ماهشهر مهار شد و به کسی در این حادثه آسیبی وارد نشد. حادثه آتش سوزی در پتروشیمی امیرکبیر واقع در منطقه ویژه پتروشیمی ماهشهر ساعت ۳ و ۳۰ دقیقه بامداد امروز به وقوع پیوست و خوشبختانه با ورود به موقع ماموران آتش نشانی و واحد HSE، آتش پس از حدود 10 دقیقه به طور کامل مهار شد و خوشبختانه به کسی آسیبی وارد نشد.

این آتش سوزی در کوره های یک و دو واحد الفین این پتروشیمی رخ داده بود و در همان دقایق اولیه مهار و خاموش شد ولی علت حادثه تاکنون مشخص نشده و علت آن در دست بررسی است. دلیل دقیق وقوع این حادثه و میزان خسارت وارده در دست بررسی است و حالت عادی با خارج کردن واحد الفین از سرویس به مجتمع بازگشته است.

مجتمع پتروشیمی امیرکبیر در بندرامام درجنوب منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی و در سایت چهار مجتمع پتروشیمی بندرامام در زمینی به مساحت ۵۵ هکتار واقع شده است. 

شرکت ملی صنایع پتروشیمی به منظور سرعت بخشیدن به فعالیتهای اجرائی طرح های توسعه صنایع پتروشیمی و استفاده از مشارکت و سرمایه گذاری داخلی و خارجی اقدام به تأسیس شرکت پتروشیمی امیرکبیر (سهامی عام ) به عنوان مجری طرهای در دست اجرا کرد. دراین راستا در اردیبهشت ۱۳۷۷، شرکت پتروشیمی امیرکبیر به عنوان مجری طرح الفین ششم انتخاب شد. طرح الفین ششم از طرح های مصوب برنامه پنج ساله دوم شرکت ملی صنایع پتروشیمی محسوب می شد.

در روزهای پایانی ماه مبارک رمضان سال گذشته نیز پتروشیمی بوعلی سینا منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی در سه روز دچار آتش سوزی شد و تعدادی مصدوم و خسارات سنگینی برجای گذاشت.


منبع : 

متخصص پلی اتیلن

سایت صنعت پلی اتیلن توسط گروهی فعال در زمینه های پلی اتیلن،شیمی،پلیمر و ... با گستره‌ی وسيع و متغير از موضوعات مرتبط به صنعت پلی اتیلن را براي استفاده عموم بارگزاری شده است به طوری که تمامی اطلاعات ، جديد و قابل اعتماد بوده و همچنین امکان جستجو بر اساس سرفصل‌ها ، زيربخش ها و متنهای مورد نظر نیز وجود دارد . علاوه بر این کاربران میتوانند عضو سایت صنعت پلی اتیلن شده و خود را به نویسنده حرفه‌ای سایت مبدل نموده و مطالب خود را در بخش‌ مقالات، انجمنهای تخصصی و وبلاگ سایت منتشر نمایند.

وب سایت: www.polyethylene.ir

6 نظرات

 • لینک نظر منوچهر هاشمی منوچهر هاشمی پنج شنبه, 18 خرداد 1396 03:35

  خدا رو شکر این اتفاق همانند حادثه سال پذشته که برای پتروشیمی بوعلی افتاد , نشد و آتتشنشانها و افراد مسئول توانستند آتش را در پتروشیمی امیر کبیر ؛ مهار کنند.

 • لینک نظر سحر علیزاده سحر علیزاده چهارشنبه, 17 خرداد 1396 08:05

  آتش سوزی سال گذشته در پتروشیمی بوعلی گویا توانسته است درسی برای سیستم های ایمنی و اطفاء حریق مجتمع عای پتروشیمی منجمله پتروشیمی امیر کبیر باشد که توانسته اند در این زمان کم ( 10 دقیقه ) آتش را مهار کنند و بتوانند این واحد آتش گرفته را از اامروز صبح به مدار تولید باز گردانند .
  دست تمامی آتشنشانان فداکار را به گرمی میفشارم و امیدوارم همیشه موفق باشند

 • لینک نظر آزیتا آزیتا چهارشنبه, 17 خرداد 1396 08:02

  آتش سوزی در پتروشیمی ها یک امر معمولی و دور از ذهن نیست و باید به آن اندیشید و راهکارهای مقابله با آنرا تامین کرد و به بهترین شکل ممکن برای مقابله و مواجهه با حادثه های اینچنینی آماده بود .
  اتفاق و آتش سوزی امروز در پتروشیمی امیرکبیر , اولین اتفاق از این دست حادثه ها نبوده است و آخرین نیز نخواهد بود , چیزی که مهم است این است که آیا در مهار نمودن آتش سوزی درست و بدون نقص عمل شده است و تجهیزات و امکانات به صورت خوب و عالی کار کردند ؟

 • لینک نظر مهدی مقصودلو مهدی مقصودلو چهارشنبه, 17 خرداد 1396 07:57

  باید به این افرادی که در جهت خاموش و مهار نمودن آتش سعی و تلاش کردند آفرین گفت که توانستند در این زمان کوتاه آتش را مهار کنند و از تبدیل شدن این حادثه به فاجعه جلوگیری کردند

 • لینک نظر امیر جمال براره امیر جمال براره چهارشنبه, 17 خرداد 1396 07:38

  خوشبختامه با هوشیاری آتشنشانان و سیستم‌های اطفاع حریق این حادثه به یک فاجعه بدل نشد و در همان دقایق اولیه آتش مهار و خاموش شد.
  اینجانب به نوبه خود از تمامی دست اندرکارانی که با جانفشانی از گسترش و نفوذ این حادثه جلوگیری کردند تشکر میکنم

 • لینک نظر حسنلو حسنلو چهارشنبه, 17 خرداد 1396 07:32

  خدا را شکر که اتفاقی همانند , اتفاق سال گذشته پتروشیمی بوعلی بوقوع نپیوست .

ارسال نظر

کادرهایی که با علامت (*) مشخص شده اند وارد کردن اطلاعات در آنها الزامی می باشد. کد HTML مجاز نیست.

Social Icons

polyethylene industry

سایت صنعت پلی اتیلن دانشنامه و پایگاهی با گستره‌ی وسيع و متغير از موضوعات مرتبط به صنعت لوله پلی اتیلن را برای استفاده عموم گردآوری نموده به طوری که تمامی اطلاعات ، جديد و قابل اعتماد بوده و همچنین امکان جستجو بر اساس سرفصل‌ها ، زيربخش ها و متنهای مورد نظر نیز وجود دارد . علاوه بر این کاربران میتوانند عضو سایت صنعت لوله پلی اتیلن شده و خود را به نویسنده حرفه‌ای دانشنامه لوله پلی اتیلن مبدل نموده و مطالب خود را در بخش‌ مقالات، انجمنهای تخصصی و وبلاگ سایت منتشر نمایند.