صنعت پلی اتیلن

نمایشگاه ایران پلاست و حاشیه های ایران پلاست

رای دادن به این مورد
(0 آرا)

 

نمایشگاه ایران پلاست

تشکل ها بیانیه دادند و تعداد زیادی از برندهای شناخته شده صنایع پلاستیک در آن حضور ندارند.

نمایشگاه ایران پلاست با حضور بالاترین مقام اجرایی کشور پس از رییس جمهور و حضور دو وزیر (نفت و صنعت) افتتاح شد. حضور اسحاق جهانگیری از نکات مهم مراسم افتتاحیه بود. نمایشگاه ایران پلاست دهم به لحاظ شکلی و حضور شرکت خارجی بسیار جالب توجه است

اما در مراسم افتتاحیه پس از سخنان مرضیه شاهدایی، مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی، نعمت زاده، وزیر صنعت، معدن و تجارت، بیژن زنگنه وزیر نفت، نوبت به سخنرانی اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهور رسید. وقتی جهانگیری پشت تریبون قرار گرفت. یک مرتبه امیر منصور شیرازیان از پشت او روی سن رفت و شروع به سخنرانی کرد. او به شدت از سیاست شرکت پتروشیمی در برخورد با صنایع پایین دست انتقاد کرد.

لازم به توضیح است اسحاق جهانگیری با رویی گشاده اجازه داد شیرازیان صحبت کند و از دخالت تیم حفاظت جلوگیری کرد

نمایشگاه ایران پلاست دهم از روز 25 فروردین در حالی آغاز شده است که تعداد زیادی از برندهای شناخته شده صنایع پلاستیک در آن حضور ندارند. این خلاء در بخش ماشین آلات و تجهیزات وابسته واضح و نمایان است.

در بخش های دیگر هر چند جای خالی نام های پرسابقه ای خالیست اما فعالان صنایع پلاستیک و برندهای شناخته شده ی دیگر این صنعت در نمایشگاه با گرفتن غرفه پذیرای بازدیدکنندگان هستند. نمایشگاه از رفت و آمد قابل توجهی برخوردار است گرچه هنوز برای تحلیل کیفیت نمایشگاه زمان لازم است.

علاوه بر مدیران عامل، مدیران فروش تعداد زیادی از شرکت های ماشین های تزریق و اکسترودر، تولیدکنندگان مواد اولیه و مستربچ برای بازدید به نمایشگاه ایران پلاست آمده اند و از نزدیک نمایشگاه را رصد می کنند. 

رشد 160 درصدی شرکت کنندگان خارجی به خصوص حضور برندهای صاحب نام جهانی از رایفن هازر، انگل، وبر، بتنفیلد، آربورگ و ... سالن 38 را به یکی از پرمخاطب ترین سالن ها تبدیل کرده است. هر چند سالنی که چینی ها در آن حاضرند کم فروغ و خلوت است. یکی از مطلعان بازار می گفت مهمترین برندهای چینی در ایران نمایندگی دارند و به همین دلیل استقبال از غرفه های چینی بسیار محدود است.

سالن هایی که به محصولات نهایی اختصاص پیدا کرده نسبتا پر رفت و آمدتر است.دو روز بارانی گذشته این حسن را داشت که نمایشگاه با حداقل بازدیدکنندگان غیر متخصص دنبال شد.

سالن بخش مواد اولیه، با غرفه های ساخته شده ی بسیار زیبا واقعا چشم نواز است.در نتیجه با توجه به بازدید بسیاری از تحریم کنندگان برخی مشارکت کنندگان و غرفه گذاران می گویند حیف است صاحبان صنعت بازدید از نمایشگاه را از دست بدهند. حداقل دیدن تلاش همکارانشان دلنشین خواهد بود.این تقاضا طبیعی ست چرا که بسیاری از مشارکت کنندگان با قبول هزینه های بالا اقدام به اجاره غرفه کرده اند.

عده ای هم بر این عقیده اند که به هیچ وجه نباید به نمایشگاه آمد. این ایده نیز البته طرفداران زیادی دارد.

کسانی که در نمایشگاه امسال حضور پیدا نکرده اند (با توجه به گذشت یک سال و نیم از دوره ی قبل و یک سال و نیم مانده تا دوره ی بعد) سه سال از حضور در نمایشگاه ایران پلاست محروم مانده اند و این موضوع قطعا به نفع تولیدکنندگان و فعالان این صنعت نیست.به هر حال تحریم کنندگان این تصمیم را گرفته اند، خیلی ها هنوز معتقدند کار درستی انجام داده اند (به خصوص ماشین سازان) و بسیاری بسیار پشیمان هستند (از جمله تولیدکنندگان مواد اولیه و مستربچ و مواد مهندسی)

به نظر می رسد موضوع و پرونده ایران پلاست دهم به پایان رسیده است.

آنچه که امیدوار کننده است اینکه سال آینده دیگر جدالی در خصوص زمان نمایشگاه را شاهد نخواهیم بود و همه از تحریم کنندگان و مشارکت کنندگان سال 1395 با قدرت در نمایشگاه سال 96 شرکت خواهند کرد

متخصص پلی اتیلن

سایت صنعت پلی اتیلن توسط گروهی فعال در زمینه های پلی اتیلن،شیمی،پلیمر و ... با گستره‌ی وسيع و متغير از موضوعات مرتبط به صنعت پلی اتیلن را براي استفاده عموم بارگزاری شده است به طوری که تمامی اطلاعات ، جديد و قابل اعتماد بوده و همچنین امکان جستجو بر اساس سرفصل‌ها ، زيربخش ها و متنهای مورد نظر نیز وجود دارد . علاوه بر این کاربران میتوانند عضو سایت صنعت پلی اتیلن شده و خود را به نویسنده حرفه‌ای سایت مبدل نموده و مطالب خود را در بخش‌ مقالات، انجمنهای تخصصی و وبلاگ سایت منتشر نمایند.

وب سایت: www.polyethylene.ir

3 نظرات

 • لینک نظر مقامی مقامی سه شنبه, 07 ارديبهشت 1395 04:46

  نمایشگاه ایران پلاست امسال نمایشگاه خوبی بود و با شکوه برگذار شد و تمام افرادی که انرا تحریم نموده بودند به شکلهای مختلف در آن حضور پیدا کردند و از این دست خاشیه ها به دنبال مقاصد دیگری بودند !!!!

 • لینک نظر جهانی جهانی سه شنبه, 07 ارديبهشت 1395 04:44

  حاشیه های نمایشگاه ایران پلاست امسال خیلی قبل از افتتاح نمایشگاه بوجود آمد و آنها را میتوان در فضای مجازی دنبال نمود و دید , این حاشیه ها به دلیل نا هماهنگی بود و تا حال این همه حاشیه و نارضایتی وجود نداشت و امیدوارم در دوره های آینده شاهد چنین فضاها و صحبتهایی نباشیم که صنعت پلی اتیلن و پلاستیک نیاز شدیدی به این چنین نمایشگاه هایی دارد تا از نزدیک با یکدیگر تعامل داشته باشند.

 • لینک نظر چاره ایی چاره ایی سه شنبه, 07 ارديبهشت 1395 04:33

  نمایشگاه امسال ایران پلاست هم تموم شد و امیدوارم دوره آینده شاهد این اختلافات نباشیم و این نمایشگاه محلی برای شکوفایی صنعت لوله پلی اتیلن باشد
  موفق باشید و برای تمامی همکاران و صنعتگران در پلیمر و مخصوصا پلی اتیلن سال خوب آرزو میکنم

ارسال نظر

کادرهایی که با علامت (*) مشخص شده اند وارد کردن اطلاعات در آنها الزامی می باشد. کد HTML مجاز نیست.

Social Icons

polyethylene industry

سایت صنعت پلی اتیلن دانشنامه و پایگاهی با گستره‌ی وسيع و متغير از موضوعات مرتبط به صنعت لوله پلی اتیلن را برای استفاده عموم گردآوری نموده به طوری که تمامی اطلاعات ، جديد و قابل اعتماد بوده و همچنین امکان جستجو بر اساس سرفصل‌ها ، زيربخش ها و متنهای مورد نظر نیز وجود دارد . علاوه بر این کاربران میتوانند عضو سایت صنعت لوله پلی اتیلن شده و خود را به نویسنده حرفه‌ای دانشنامه لوله پلی اتیلن مبدل نموده و مطالب خود را در بخش‌ مقالات، انجمنهای تخصصی و وبلاگ سایت منتشر نمایند.