نوشته شده توسط 
رای دادن به این مورد
(0 آرا)

کتاب راهنمای فنی و اجرایی لوله های پلی اتیلن 

کتاب راهنمای فنی و اجرایی لوله های پلی اتیلن منتشر شد این کتاب در تیراژ۳۰۰۰ نسخه و مشتمل بر۸ فصل در خصوص مراحل مختلف اجرایی از قبیل نصب و کارگذاری لوله ها و اتصالات پلی اتیلن ،توسط انجمن تولیدکنندگان لوله واتصالات پلی اتیلن، منتشر شده است.

گردآورندگان : محبوبه شاه‌نوشی – علیرضا صحاف امین

فهرست راهنمای فنی و اجرایی لوله های پلی اتیلن

  • مقدمه 
  • پیش گفتار 
  • فصل اول : مروری بر روی لوله‌های پلی اتیلن
  • فصل دوم : خواص مواد اولیه پلی اتیلن
  • فصل سوم : حمل و نقل , جابجایی و انبارش لوله‌ه و اتصالات پلی اتیلن
  • فصل چهارم : نصب و جایگذاری لوله‌های پلی اتیلن در ترانشه
  • فصل پنجم : آزمون فشار لوله‌‌های تحت فشار نصب شده
  • فصل ششم : آزمون فشار لوله‌های فاضلابی نصب شده
  • فصل هفتم : روص اتصال دهی به شیوه جوش لب به لب برای لوله‌ها و اتصالات پلی اتیلن
  • فصل هشتم : اتصالات لوله‌‌های پلی اتیلنی 

 

علاقمندان می توانند جهت تهیه کتاب راهنمای فنی و اجرایی لوله های پلی اتیلن با شماره های ذیل تماس حاصل نمایند:

021-88833530 

021-88833533

 

مقدمه کتاب راهنمای فنی و اجرایی لوله های پلی اتیلن

بخشهایی از مقدمه کتاب راهنمای فنی و اجرایی لوله های پلی اتیلن که توسط آقای محسن جمالیان رئیس هیئت مدیره انجمن صنفی تولید کنندگان لوله و اتصالات پلی اتیلن نگارش یافته است را در زیر آمده است.

پیرامون ما , پر است از برکات کاربرد لوله‌های پلی اتیلن , آرام آرام حضور پنهان پلی اتیلن در زندگی ما, به یک ضرورت حیاتی بدل شده است.

برای اولین بار , در دهه 50 میلادی , پلی اتیلن سنگین در کشور آلمان تولید گردید و خیلی زود در سال 1955 اولین استاندارد لوله‌های پلی اتیلن را منتشر کردند.وظیفه این بنگاه علمی تخصصی, بررسی مسائل مربوط به کیفیت لوله‌ها و نحوه نصب و کارگذاری بود.

در اوائل دهه 50 خورشیدی یعنی کمتر از دو دهه پس از تولد پلی اتیلن سنگین , برای نخستین بار در ایران لوله‌های پلی اتیلن تولید شد و صنعت پلی اتیلن پا گرفت و بسیار پرشتاب بالید و رشد کرد.

در ابتدای کار, بکارگیری از لوله‌های پلی اتیلن جهت اجرای سیستم‌های آبیاری و آبرسانی در دستور کار قرار داشت و پروژه‌های بسیاری در آن زمان با استفاده از لوله‌های پلی اتیلن انجام پذیرفت. امروز که به پشت سر نگاه میکنیم, وقتی چشم‌انداز سبز دشت مغان را میبینیم, جیرفت و فسا را تماشا میکنیم , تاریخ پنج دهه همت لوله پلی اتیلن برای‌مان زنده می‌شود.

در دهه‌های گذشته پس از اجرای طرح‌هی آبیاری, آرام آرام پروژه‌های آبرسانی به روستاها و شهر‌ها انجام پذیرفت. اجرای طرح‌های فاضلاب, بخش بزرگی از تاریخ صنعت لوله و اتصالات پلی اتیلن است.کم کم با رشد آگاهی‌ها نزد همکاران و با کوشش‌های آنان, سامانه‌های آتش‌نشانی برای صنایع و پالایشگاه‌ها به اجرا درآمد و لوله‌های پلی اتیلن جایگزین لوله‌های فولادی شد.در شبکه توزیع گاز, مجموعه صنع ما نقش مهمی ایفا کرد و در این بخش نیز لوله‌های پلی اتیلنی جای لوله‌های فولادی را گرفت.

تولید لوله‌های با قطر بزرگ, اجرای طرح‌های عظیم آبگیری از دریاها را ممکن ساخت. مجموعه صنعت ما نقش سازنده و برجسته‌ای در اجرای طرح‌های کناره خلیج‌فارس داشته است و بی شک در آینده نیز , کارهای بزرگی در پیش خواهد داشت.

تردید نداریم که این کتاب راهنما , میتواند چراغ راه همه کسانی باشد که به گونه‌ای در این صنعت عظیم همراهی دارند. طبیعی است که عمل به این دستورالعمل به بهتر شدن کیفیت عملیات لوله‌گذاری و در نتیجه بالابردن عمر خطوط لوله‌ها کمک خواهد کرد.

ارسال نظر

کادرهایی که با علامت (*) مشخص شده اند وارد کردن اطلاعات در آنها الزامی می باشد. کد HTML مجاز نیست.

Social Icons

polyethylene industry

سایت صنعت پلی اتیلن دانشنامه و پایگاهی با گستره‌ی وسيع و متغير از موضوعات مرتبط به صنعت لوله پلی اتیلن را برای استفاده عموم گردآوری نموده به طوری که تمامی اطلاعات ، جديد و قابل اعتماد بوده و همچنین امکان جستجو بر اساس سرفصل‌ها ، زيربخش ها و متنهای مورد نظر نیز وجود دارد . علاوه بر این کاربران میتوانند عضو سایت صنعت لوله پلی اتیلن شده و خود را به نویسنده حرفه‌ای دانشنامه لوله پلی اتیلن مبدل نموده و مطالب خود را در بخش‌ مقالات، انجمنهای تخصصی و وبلاگ سایت منتشر نمایند.