قیمت مواد پلی اتیلن

رای دادن به این مورد
(0 آرا)

بررسی قیمت روز مواد مواد پلی اتیلن

مواد پلی اتیلن

قیمت مواد پلی اتیلن اعم از پلی اتیلن سنگین اکستروژن , پلی اتیلن سنگین دورانی و تزریقی , پلی اتیلن سبک خطی و پلی اتیلن ترفتالات همانند دیگر مواد پلیمری شامل افزایش قیمت شده‌اند و قیمت مواد پلی اتیلن در بورس کالای مواد پلیمری اعلام و مشخص میگردد و مبنای قیمت گذاری محصولات تولید شده بوسیله پلی اتیلن , قیمت اعلام شده در بورس است. البته عرضه مواد در بورس اینگونه است که پتروشیمی‌ها به صورت هفتگی اعلام می‌کنند که به میزان مشخصی عرضه مواد پلی اتیلنی را دارند و شرکتهای تولید کننده با توجه به میزان مجوز‌های خود میتوانند برای تهیه مواد اقدام کنند که در این لحظه کارگذاران بورس وارد کار میشوند و برای شرکتها میزان مواد درخواست شده را خرید مینمایند و البته ممکن است نتوانند موادی برای مجموعه خود تهیه کنند ولی نکته‌ای که در این بین است این است که قیمت ثابت است و قیمت مواد تغییری نخواهد داشت و قیمت مواد پلی اتیلن از طرف پتروشیمی اعلام میشود.

قیمت مواد پلی اتیلن در دست تولید کنندگان نیست و بواسطه شرایط بازار داخلی و تحت تاثیر منابع ارزی توسط پتروشیمی‌ها اعلام میشود و تولید کنندگان تنها درصد اندکی به عنوان دستمزد و هزینه‌های تولید روی مواد اولیه لحاظ میکنند و محصول تولید شده را به بازار ارائه میکنند. افزایش قیمت مواد پلیمری و مخصوصا قیمت مواد پلی اتیلن از طرف پتروشیمی‌ها بوده و تولید کنندگان کاملا بی تقصیر هستند و در بسیاری موارد به دلیل همین افزایش قیمت مواد اولیه, تولید کنندگان با مشکل تهیه مواد اولیه مواجه شده و در انجام تعهدات خود شکست میخورند و تا مرز ورشکستگی پیش می‌روند و به تعدیل کارکنان و قطع نمودن ساعات کار جهت مدیریت هزینه‌ها روی می‌آورند.

قیمت مواد اولیه و پلی اتیلن در سطح جامعه بسیار تاثیر گذار است و متاسفانه مردم معمولی این افزایش قیمت محصولات را از چشم تولید کنندگان میبینند ولی تولید کنندگان نیز تنها مصرف کننده مواد اولیه هستند و همانند مردم معمولی متاثر از قیمت مواد پلی اتیلن هستند. مواد پلی اتیلن در بسیاری از محصولات مصرفی روزمره مردم جامعه کاربرد دارد به عنوان نمونه افزایش قیمت آب معدنی به دلیل افزایش قیمت مواد پلی اتیلن اتیلن ترفتالات است که برای تولید بطری آب معدنی بکار میرود , است و همین مثال را برای تمامی محصولات پلاستیکی و پلیمری تعمیم دهید. 

متخصص پلی اتیلن

سایت صنعت پلی اتیلن توسط گروهی فعال در زمینه های پلی اتیلن،شیمی،پلیمر و ... با گستره‌ی وسيع و متغير از موضوعات مرتبط به صنعت پلی اتیلن را براي استفاده عموم بارگزاری شده است به طوری که تمامی اطلاعات ، جديد و قابل اعتماد بوده و همچنین امکان جستجو بر اساس سرفصل‌ها ، زيربخش ها و متنهای مورد نظر نیز وجود دارد . علاوه بر این کاربران میتوانند عضو سایت صنعت پلی اتیلن شده و خود را به نویسنده حرفه‌ای سایت مبدل نموده و مطالب خود را در بخش‌ مقالات، انجمنهای تخصصی و وبلاگ سایت منتشر نمایند.

وب سایت: www.polyethylene.ir

4 نظرات

 • لینک نظر قاسمی قاسمی دوشنبه, 14 آبان 1397 07:35

  قیمت مواد پلی اتیلن و دیگر مواد پتروشیمی به دلیل فرمول جدید محاسبه قیمت پایه بالا رفته است و قیمتها افزایش چشمگیری داشته است .نکته اینجاست که این قیمتهای پایه جهت عرضه به بورس است و قیمت آزاد رقابتی را نیز باید به این قیمت اضافه نمود . پتروشمیها میزان عرضه و تقاضا را باید رعایت کنند و عرضه را نباید مهندسی کنند.

 • لینک نظر مرتضایی مرتضایی دوشنبه, 14 آبان 1397 07:30

  قیمت لوله پلی اتیلن این روزها بسیار با نوسان مواجه بود , این امر باعث بوجود آمدن ضررهای بسیاری برای تولدی کنندگان و مجریان پروژه ها شد و تنها پتروشیمیها نفع بسیار زیادی از این روند حاصلشون شد
  خیلی از پروژه‌های عمرانی که بر اساس مصالح پلیمری بودند و لوله پلی اتیلن در آنها بکار رفته بود با وقفه و تعطیلی مواجه شده است.

 • لینک نظر حسین بادامکی حسین بادامکی یکشنبه, 29 مهر 1397 07:05

  قیمت مواد پلی اتیلن به صورت روزانه مشخص میشود و از طریق بورس اطلاع رسانی میگردد. این قیمت اعلام شده در محل پتروشیمی ها است و هزینه حمل و بارگیری و تخلیه مواد نیز برعهده خریدار است و با توجه به محل های پتروشیمی ها , هزینه حمل هزینه بالایی میشود و برای خود رقمی می باشد که بر قیمت تمام شده مواد تاثیر گذار است. نوسانات ارز نیز قیمت مواد را تحت تاثیر قرار میدهد و باعث بروز مشکلات عدیده ای شده است که تعطیلی و ورشکستگی برخی از تولید کنندگان را در پی داشته است .
  همکاران ما و دیگر تولید کنندگان محصولات پلی اتیلنی به این وضع موجود معترضیم.
  قیمت مواد پلی اتیلن و قیمت دیگر مواد پلیمری این روزها دستخوش تغییراتی زیادی است و قیمت گذاری آنها طبق سلیقه مدیران پتروشیمی ها است و این مدیران جهت حمایت از تولیدات داخلی و جهت بقای صنعت کشور و نگهداری شغلهای مرتبط باید همکاری های بیشتری به عمل آورند

 • لینک نظر لوله گاز کیش لوله گاز کیش یکشنبه, 29 مهر 1397 06:33

  قیمت مواد پلی اتیلن این روزها بسیار نوسان دارد و ما به عنوان تولید کننده از انجام هرگونه معامله و جهت شرکت در مناقصات کاملا هراس داریم . تولید لوله گاز با کیفیت نیاز به مواد اولیه با کیفیت دارد. هرچه میزان مواد اولیه در بازار کم باشد و مواد پلی اتیلن توسط پتروشیمی‌ها که به بورس عرضه میشود کم باشد قیمت مواد بالا میرود و تولید کنندگان کوچک جهت انجام تعهدات خود مجبور به استفاده از مواد نامرغوب و ضایعات هستند که این امر در نهایت به تولید محصولی بی کیفیت می انجامد و لوله پلی اتیلن را به عنوان محصولی نامناسب در اذهان معرفی میکند.
  از اینرو قیمت و عرضه کاملا در دست خود پتروشیمی ها است و بالا بردن قیمت و نایاب نمودن مواد پلی اتیلن کلا کار خود پتروشیمی ها است که این روزها همکاری و همیاری انها بیش از پیش طلب میشود.

ارسال نظر

کادرهایی که با علامت (*) مشخص شده اند وارد کردن اطلاعات در آنها الزامی می باشد. کد HTML مجاز نیست.

Social Icons

polyethylene industry

سایت صنعت پلی اتیلن دانشنامه و پایگاهی با گستره‌ی وسيع و متغير از موضوعات مرتبط به صنعت لوله پلی اتیلن را برای استفاده عموم گردآوری نموده به طوری که تمامی اطلاعات ، جديد و قابل اعتماد بوده و همچنین امکان جستجو بر اساس سرفصل‌ها ، زيربخش ها و متنهای مورد نظر نیز وجود دارد . علاوه بر این کاربران میتوانند عضو سایت صنعت لوله پلی اتیلن شده و خود را به نویسنده حرفه‌ای دانشنامه لوله پلی اتیلن مبدل نموده و مطالب خود را در بخش‌ مقالات، انجمنهای تخصصی و وبلاگ سایت منتشر نمایند.