نوشته شده توسط 
رای دادن به این مورد
(0 آرا)

لوله پلی اتلین تکجداره 

لوله پلی اتیلن تک جداره دارای استانداردهای مختلفی برای کاربرد‌های متفاوت است که معتبر ترین آنها , استاندارد DIN 8074 آلمان جهت لوله های تک جداره و DIN 16963 جهت اتصالات و استاندارد ASTM و استاندارد INSO 14427 ایران است که جزئیات هر کدام را جداگانه در بخش استاندارد‌ها می توانید مطالعه نمائید.

فرآيند توليد لوله های پلي اتيلن تک جداره به روش اكستروژن مي باشد كه مواد اوليه به صورت گرانول به داخل دستگاه اكسترودر وارد شده و در اثر حرارت ذوب مي شوند. 

مواد ذوب شده به وسيله ماردون (ميله مارپيچ) به جلو رانده میشود و پس از خروج از اكسترودر وارد قالب مي‌شوند . مواد پخته شده پس از خروج از سر قالب ، از كاليبراتور عبور نموده و در تانك وكيوم با اعمال فشار مناسب شكل داده مي‌شوند. سطح لوله به محض خروج از كاليبراتور بوسيله لايه هايي از جريان آب سرد خنك مي‌گردد.

حرارت بالاي مذاب پلي اتيلن بعد از خروج از قالب بتدريج در تانك وكيوم و پس از آن در تانك‌هاي خنك كننده با استفاده از آب سرد كاهش مي‌يابد .

لوله پلی اتیلن توليد شده بوسيله دستگاه كشنده بتدريج از درون تانك‌هاي خلاء و خنك كننده كشيده شده و بوسيله دستگاه مارك زن ، مشخصات فني ، تاريخ توليد ، علامت استاندارد و نشان اختصاري نام شركت بر روي آن ثبت مي‌گردد و سپس بوسيله دستگاه برش در متراژهاي مختلف و معين بريده مي‌شوند.

لوله پلی اتیلن تک جداره دارای استانداردهای مختلفی برای کاربرد‌های متفاوت است که معتبر ترین آنها , استاندارد DIN 8074 آلمان جهت لوله‌های تک جداره و DIN 16963 جهت اتصالات و استاندارد ASTM و استاندارد Isiri 1331 ایران و استاندارد جدید Isiri 14427-2 است که جزئیات هر کدام را جداگانه در بخش استاندارد‌ها می توانید مطالعه نمائید.

لوله پلی اتیلن تکجداره به دلیل خواص فیزیکی لوله , اتصالات بدون نشتی و کاهش هزینه‌های نگهداری, مقرون بصرفه هستند و در طولانی مدت کم هزینه‌ترند.صنایع لوله‌های پلی اتیلن, عمر مفید این لوله‌ها را به شرط اینکه سیستم لوله کشی به درستی طراحی و نصب شده باشند و طبق دستورالعمل شرکت سارنده مورد استفاده قرار بگیرد به طور متوسط از 50 تا 100 سال تخمین میزنند.لوله پلی اتیلن تک جداره بدون خوردگی , بادکردگی و یا رشد بافت زنده , صافی سطح داخلی و قابلیت‌های جریانی خود را حفظ کرده و بازده هیدرولیکی سیستم را در طول عمر مورد نظر طراحی تضمین می‌کند.

لوله پلی اتیلن تکجداره در شرایط کاری تحت فشار -18 الی 60 درجه سانتیگراد را تحمل میکنند و در این دما به درستی کار میکنند (جدولی وجود دارد که میزان دما و فشار را محاسبه میکند و عمر لوله پلی اتیلن را مشخص میکند – جدول زیر ) اما برای شرایط کاری کم فشار و برخی کاربردهای خاص, لوله پلی اتیلن میتواند دماهای بسیار پائینتری را تحمل کند ( -40 درجه سانتیگراد و کمتر از آن ) آزمایشهای گسترده و بکارگیری بسیار از این لوله‌ها در محیطهای بسیار سرد نشان داده است که این شرایط کاری تاثیر زیادی بر استحکام و خواص عملکردی لوله ندارد.گریدهایی از مواد پلی اتیلن برای تولید لوله پلی اتیلن تکجداره , نه تنها در دمای 20 درجه سانتیگراد, بلکه در دماهای بالاتر مانند 60 درجه سانتیگراد, مورد آزمایش تنش قرار گرفته‌اند.عموما لوله‌های پلی اتیلن نسبت به سایر مواد گرمانرم مانند PVC در دماهای بالا , استحکامشان را حفظ میکنند. لوله پلی اتیلن تکجداره تقریبا 50 درصد از استحکامشان در دمای 23 درجه سانتیگراد را در دمای 60 درجه سانتیگراد حفظ میکنند.در نتیجه لوله پلی اتیلن تکجداره را میتوان در بسیاری از کاربردهای لوله‌کشی در طیف گشترده‌ای از تغییرات دمایی مورد استفاده قرار داد.

لوله پلی اتیلن تک جداره تقریبا 50 سال است به عنوان لوله انتقال گاز طبیعی , انتقال آب آشامیدنی و انتقال دیگر سیالات تحت فشار کاربرد دارد و همواره مورد تائید قرار گرفته است و دارای رشد مصرف بوده است.لوله های پلی اتیلن تکجداره بر طبق استانداردهای AWWA , ISO , BS , EN , NSF و ASTM کنترل کیفی میشوند. در زیر برخی از مزایای خاص لوله پلی اتیلن تک‌جداره اشاره میکنیم :

 • صرفه جویی در هزینه چرخه عمر 
 • اتصالات بدون نشتی و کاملا مهار شده 
 • مقاومت در برابر خوردگی و مواد شیمیایی
 • انعطاف پذیری و مقاومت در برابر خستگی
 • مقاومت لرزه‌ای
 • وزن کم
 • دوام بسیار بالا
 • بازده هیدرولیکی
 • مقاومت در برابر دما 
 • شکل پذیری
 • خاصیت ویسکو الاستیک

لوله پلی اتیلن تک جداره

 

9 نظرات

 • لینک نظر تولید کننده منهول تولید کننده منهول یکشنبه, 29 مهر 1397 05:36

  لوله پلی اتیلن تکجداره و لوله پلی اتیلن دوجداره کاروگیت به راحتی منهول پلی اتیلن اتصال می‌یابد و بدون هیچگونه هدر رفتی فاضلاب را میتوانن هدایت کنند. لوله پلی اتیلن تکجداره و دیگر لوله های تجداره اعم از لوله PVC و دیگر لوله های پلیمری که جهت انتقال و هدایت کابلهای برق و مخابراتی استفاده میوشود به منهول پلی اتیلن اتصال می یابند و راه حلی مناسب برای این چنین کاربری های هستند

 • لینک نظر امید سید کاظمی امید سید کاظمی یکشنبه, 29 مهر 1397 04:56

  The price of HDPE pipe is different dependent on the type, grade, and purity of the material. The purity of the material is the proportion of the raw material composition of HDPE pipes to waste materials, and Pars Ethylene of Kish does not use any waste materials in its HDPE pipes production. It is committed to the excellent quality and production of a unique HDPE pipe, and it is proud that the HDPE pipes of Pars Ethylene of have been approved in all experiments and the high quality of Pars Ethylene of Kish products has been proven.
  [URL=http://www.parsethylene-kish.com/separsekish/default.aspx?page=Document&app=Documents&docId=12485]HDPE Pipe[/URL]

 • لینک نظر محمد ربانی محمد ربانی پنج شنبه, 23 فروردين 1397 08:02

  لوله و اتصالات پلی اتیلن از تولیداتی است که در زیرساختهای عمرانی کاربردفراوان دارد و امیدوارم بتوانید در تولید محصولات با کیفیت و با مواد اولیه مناسب تولید نمائید

 • لینک نظر آزیتا آزیتا چهارشنبه, 15 فروردين 1397 04:16

  استفاده از لوله پلی اتیلن و مخصوصا لوله پلی اتیلن تکجداره برای کاربری‌های آبرسانی و انتقال سیالات رو به گسترش است و استفاده از انواع لوله‌ پلی اتیلن در پروژه‌ها مقبولیت فراوانی یافته است و این محبوبیت به دلیل خواص عالی و منحصر بفرد در انواع لوله پلی اتیلن میباشد.
  نقش مواد اولیه ( مواد پلی اتیلن سفید و مواد پلی اتیلن مشکی ) در تولید این لوله‌ها بسیار مهم است و باید در انتخاب نوع مواد اولیه بسیار حساس و دقیق بود.

 • لینک نظر امیر فاطمی امیر فاطمی یکشنبه, 27 اسفند 1396 07:17

  لوله پل اتیلن تکجداره و دیگر انواع لوله های پلی اتیلن در سیستم‎های لوله کشی امروز و مدرن از تجهیزات لازم و ضروری هستند که از آنها به درستی و در جای مناسب استفاده نمود.
  البته لوله با کیفیت باید تهییه نمود که بیشترین بازدهی و بالاترین طول عمر را داشته باشد .لوله پلی اتیلن دارای مزایای بسیار زیادی است که این مزایا استفاده از این لوله ها را در پروژه ها توجیح میکند و همین مزایا دلیل اقبال استفاده از این نوع لوله ها توسط کارفرمایان و پیمانکاران میباشد.
  توجه داشتن به کیفیت لوله پلی اتیلن در اولین مواردی است که باید هنگام خرید به آن توجه داشت
  لطفا از لوله پلی اتیلن با کیفیت استفاده نمائید

 • لینک نظر علی ملایاری علی ملایاری یکشنبه, 03 دی 1396 05:00

  لوله تک جداره پلی اتیلن و دوجداره پلی اتیلن را میتوان در سطح شهر و در تمام پروژه های عمرانی شهری و روستایی مشاهده کرد و فراگیر شدن استفاده از این لوله ها بیانگر مزایای عالی این نوع لوله ها میباشد که به این سرعت در حال پیشرفت میباشد . البته نباید تنهعا در استفاده از این لوله ها پیشرفت کنیم و باید در بخش تحقیقات و توسعه نیز سرمایه گذاری کرد و در فرایند تولید لوله پلی اتیلن و مواد اولیه آنها نیز پیشرفت داشت و بتوانیم در تولید مواد اولیه پلی اتیلن خودکفا باشیم و تمامی گریدهای مورد نیاز صنعت پلی اتلین را در پتروشیمی‌های داخل تولید و عرضه کنیم و همچنین ظرفیتهای تولید را نیز باید افزایش داد تا مصرف صنایع داخلی را تامین کرد و همچنین به صادرات نیز بپردازیم تا ارزش افزوده برای مواد نفتی و محصولات پتروشیمی ایجاد کنیم
  از اینجا برای دلسوزان صنعت و این صنعت و تولید کنندگان این کشور آرزوی موفقیت و بهروزی میکنم

 • لینک نظر صنعتگر پلی اتیلن صنعتگر پلی اتیلن شنبه, 02 دی 1396 08:41

  پروژه های آبرسانی و گازرسانی در سطح ملی همگی توسط لوله های پلی اتیلن تکجداره در حال انجام میباشد و لوله های پلی اتیلن فراگیر شده است و استفاده از آنها به یک اجبار بدل شده است و خواص و مزایای بالای این لوله ها جای هیچگونه شکی را برای عدم استفاده از آنها را بجای نمیگذارد
  استفاده از لوله های با کیفیت را پیشنهاد میکنیم

 • لینک نظر طهماسبی طهماسبی شنبه, 02 دی 1396 08:38

  انواع لوله های پلی اتیلن در دنیای امروز بسیا کاربردی است و استفاده از آنها در پروژه های مختلف عمرانی شهری و روستایی بسیار معمول شده است .کیفیت بالای این لوله ها تضمینی برای موفقیت پروژه ها میباشد و پیمانکاران و کارفرمایان باید سعی خود را در جهت استفاده از محصولات با کیفیت را بکنند

 • لینک نظر روشنی روشنی شنبه, 02 دی 1396 07:54

  لوله پلی اتیلن تکجداره پلی اتیلن لوله ای بسیار کاربردی و مقاوم است که خواص خوب زیادی دارد و میتواند کاربردهای زیادی داشته باشد که حتی در زمینه انتقال سیالات نباشد و کاربردهای دیگر برای آن یافت
  لوله های پلی اتلینی بسیار محبوب است و شخصا در پروژه های زیادی از آنها استفاده کرده ام

ارسال نظر

کادرهایی که با علامت (*) مشخص شده اند وارد کردن اطلاعات در آنها الزامی می باشد. کد HTML مجاز نیست.

Social Icons

polyethylene industry

سایت صنعت پلی اتیلن دانشنامه و پایگاهی با گستره‌ی وسيع و متغير از موضوعات مرتبط به صنعت لوله پلی اتیلن را برای استفاده عموم گردآوری نموده به طوری که تمامی اطلاعات ، جديد و قابل اعتماد بوده و همچنین امکان جستجو بر اساس سرفصل‌ها ، زيربخش ها و متنهای مورد نظر نیز وجود دارد . علاوه بر این کاربران میتوانند عضو سایت صنعت لوله پلی اتیلن شده و خود را به نویسنده حرفه‌ای دانشنامه لوله پلی اتیلن مبدل نموده و مطالب خود را در بخش‌ مقالات، انجمنهای تخصصی و وبلاگ سایت منتشر نمایند.