استانداردهای AWWA

 

استاندارد AWWA  مخفف عبارت American Water Work Association میباشد

استاندارد AWWA

، استاندارد انجمن امور کار و آب آمریکا یک موسسه غیر انتفایی است که در سال 1881 تاسیس گردید . این انجمن در واقع مهمترین منبع در جهان محسوب میشود ، AWWA  با حدود 50 هزار عضو و با هدف بهبود بهداشت عمومی، حفاظت از محیط زیست، تقویت اقتصاد و افزایش کیفیت زندگی ما فعالیت میکند .

تعدادی از استاندارهای AWWA  در خصوص لوله پلی اتیلن و لوله GRP  میباشد که از جامعترین استانداردها در این زمینه میباشد ، و مباحث کاملی را در خصوص روشهای تولید، حمل ، نصب و تستهای کنترل کیفی لوله پلی اتیلن و لوله های GRP است . علاوه بر این استاندارهای در رابطه با لوله های فایبر گلاس و کاربردهای آن معرفی شده است.

این استانداردها که با صنعت پلیمر و پلی اتیلن در ارتباط است در اینجا گرداوری شده است .

 

 

AWWA ANSI C 900 (2007) : Polyvinyl Chloride (PVC) Pressure Pipe and Fabricated Fittings, 4 In. Through 12 In. (100 mm Through 300 mm), for Water Transmission and Distribution

AWWA C905 (2010) : Polyvinyl Chloride (PVC) Pressure Pipe and Fabricated Fittings, 14 In. Through 48 In. - 350 mm Through 1,200 mm

AWWA M23 (2002) : PVC Pipe - Design and instalation

 منبع : پارس اتیلن کیش

Social Icons

polyethylene industry

سایت صنعت پلی اتیلن دانشنامه و پایگاهی با گستره‌ی وسيع و متغير از موضوعات مرتبط به صنعت لوله پلی اتیلن را برای استفاده عموم گردآوری نموده به طوری که تمامی اطلاعات ، جديد و قابل اعتماد بوده و همچنین امکان جستجو بر اساس سرفصل‌ها ، زيربخش ها و متنهای مورد نظر نیز وجود دارد . علاوه بر این کاربران میتوانند عضو سایت صنعت لوله پلی اتیلن شده و خود را به نویسنده حرفه‌ای دانشنامه لوله پلی اتیلن مبدل نموده و مطالب خود را در بخش‌ مقالات، انجمنهای تخصصی و وبلاگ سایت منتشر نمایند.