صنعت پلی اتیلنپلی اتیلنپلی اتیلن گرید روتاری

مواد پلی اتیلن گرید روتاری

مواد پلی اتیلن قالب گیری دورانی

مواد پلی اتیلن بنا بر کاربردشان دارای گریدهای مختلفی هستند مواد پلی اتیلن 3840 گرید روتاریو علاوه بر نوع محصول نهایی فرایند تولید نیز بر انتخاب مواد اولیه می‌تواند تاثیر گذار باشد. به عنوان مثال محصولات پلی اتیلنی که با فرایند تزریق تولید می‌شوند با مواد پلی اتیلن گرید تزریقی و همان محصول با فرایند تولید قالب گیری چرخشی ( روتاری ) از مواد پلی اتیلن گرید روتاری تولید می‌شود.

مواد پلی اتیلن گرید روتاری یا همان مواد مناسب برای قالب گیری چرخشی جهت تولید منهول پلی اتیلن مورد استفاده قرار می‌گیرد. بهترین نوع مواد پلی اتیلن گرید روتاری در ایران را پتروشیمی تبریز با نام فنی 3840 تولید مینماید , مواد روتاری دیگری در پتروشیمی‌های کشور تولید و عرضه می‌شوند که هرکدام با دیگری متفاوت است و هر کدام برای یک نوع محصول خاص و کاربری آن محصول مناسب می‌باشد. مواد گرید روتاری مولدینگ همانند دیگر مواد پلی اتیلنی دارای چگالی‌های مختلف HDPE , LLDPE و MDPE است .

مواد پلی اتیلن روتاری 38040 تبریز دارای مواد افزودنی آنتی UV می‌باشد در مقابل نور مستقیم آفتاب مقاومت لازم و مندرج در استاندارد را دارند و این مواد شاخص MFR يا همان شاخص جريان مذاب برابر با 4 و چگالي اين نوع پلی‌اتيلن برابر با 0.938 است. مواد پلی اتيلن 3840 پالایشگاه تبریز دارای مواد افزودنی پايداركننده حرارتی، نوری و رنگ است. غالبا تمامی مواد پلی اتیلن به صورت گرانول تولید و عرضه می‌شوند و این مواد جهت استفاده در فرایند غالب گیری دورانی باید به صورت پودر درباید و برای این کار از آسیابهای میکرونیزه استفاده می‌شود.

مواد پلی اتیلن گرید روتاری همانند دیگر پلی اتیلن‌ها قابل بازیافت بوده و زنجیره پلیمری آنها بسیار فشرده است و این فشردگی سبب افزایش چگالی مواد پلی اتیلن می‌شود و در نتیجه مقاومت مکانیکی آن افزایش و چگالی مواد پلی اتیلن می‌شود و در نتيجه مقاومت مکانیکی آن افزایش و فشردگی زنجيره‌های پليمری سبب مقاومت بالای آن در برابر مواد شيميایی و تنش‌ها و استرس‌های محیطی می‌شود. مواد پلی اتیلن 3840 پلی اتیلن گرید روتاری به صورت بدون رنگ و شفاف می‌باشد و پتروشیمی‌ها غالبا این مواد پلی اتیلن را به این صورت تولید و عرضه می‌کنند و در مرحله تولید بوسیله مستربچ‌ها و پیگمنت‌های معدنی به آنها رنگ و خاصیت‌هایی مکانیکی کمی ( Anti UV ) اضافه می‌کنند.

لازم میدانیم که تاکید کنیم هر مواد روتاری برای هرکدام از پتروشیمی‌ها باشد دارای مشخصات مکانیکی متفاوتی است که باید آنها را از تولید کننده مواد بخواهید و در در هر بخش از خرید از پتروشیمی شماره لات ( Lot No.) را آرشیو نموده و در آزمایشگاه مورد آزمایش قرار دهید و مشخصات آنرا با جدول ارائه شده از پتروشیمی‌ها مقایسه نمائید . جدول مشخصات مواد پلی اتیلن گرید روتاری شامل عناوین Density , MFR , SN , OIT است.

مواد پلی اتیلن 3840 گرید روتاری

مراحل تولید محصول بوسیله مواد گرید روتاری

  • آزمایش مواد اولیه و تائید آن توسط آزمایشگاه دارای صلاحیت 
  • پودر نمودن مواد گرانول پلی اتیلن
  • بارگیری قالب محصول از مواد پلی اتیلن پودر شده
  • گرما دهی قالب محصول ( در حال چرخش )
  • خنک کاری قالب محصول ( در حال چرخش )
  • تخلیه محصول از قالب

مواد پلی اتیلن 3840 گرید روتاری

 

Social Icons

polyethylene industry

سایت صنعت پلی اتیلن دانشنامه و پایگاهی با گستره‌ی وسيع و متغير از موضوعات مرتبط به صنعت لوله پلی اتیلن را برای استفاده عموم گردآوری نموده به طوری که تمامی اطلاعات ، جديد و قابل اعتماد بوده و همچنین امکان جستجو بر اساس سرفصل‌ها ، زيربخش ها و متنهای مورد نظر نیز وجود دارد . علاوه بر این کاربران میتوانند عضو سایت صنعت لوله پلی اتیلن شده و خود را به نویسنده حرفه‌ای دانشنامه لوله پلی اتیلن مبدل نموده و مطالب خود را در بخش‌ مقالات، انجمنهای تخصصی و وبلاگ سایت منتشر نمایند.