صنعت پلی اتیلنپلی اتیلنانواع پلی اتیلن
انواع پلی اتیلن

انواع پلی اتیلن

انواع پلی اتیلن را می توان به 4 دسته ذیل تقسیم نمود:

1- LDPE

2- LLDPE

3- HDPE

4- پلی اتیلن ترفتالات

پلی اتیلنی که ما میشناسیم و از آن استفاده میکنیم غالبا همان چهار نوع بالا است اما با توجه به سرعت پیشرفت علم و آزمایشگاه‌های متعددی که در زمینه توسعه پلیمرها و پلاستیکها فعالیت میکنند گریدهای متنوع دیگری نیز وجود دارد که کاربری عام ندارند و برای کاربریهای خاصی استفاده میشود. هر کدام از این انواع پلی اتیلن , خود دارای چندین گرید و هر کدام دارای زیر چندین زیر مجموعه است. 

در انتخاب نوع پلی اتیلن در ابتدا باید به محصول و شیوه تولید توجه کنیم که چه موادی مناسب آن است و اطمینان داشته باشید که پلی اتیلن برای هر محصول و هر روش تولیدی یک گرید برای ارائه دارد. 

پلی اتیلن بسیار متنوع است و نام بردن از انواع آن در حوصله این مطلب نمی‌گنجد ولی یک فرمول کلی در مورد دسته بندی پلی اتیلن وجود دارد و آن این است که طبقه بندی انواع پلی اتیلن بر اساس چگالی مواد می‌باشدو حتی گریدهای مواد پلی اتیلن عمدتا بر اساس چگالی مشخص میشوند و پیوند مولکولی آنها باعث تفاوت در انواع پلی اتیلن است . مشتقات پلی اتیلن به بيش از 2000 مورد مى‌رسد و كماكان در حال افزايش است.

Social Icons

polyethylene industry

سایت صنعت پلی اتیلن دانشنامه و پایگاهی با گستره‌ی وسيع و متغير از موضوعات مرتبط به صنعت لوله پلی اتیلن را برای استفاده عموم گردآوری نموده به طوری که تمامی اطلاعات ، جديد و قابل اعتماد بوده و همچنین امکان جستجو بر اساس سرفصل‌ها ، زيربخش ها و متنهای مورد نظر نیز وجود دارد . علاوه بر این کاربران میتوانند عضو سایت صنعت لوله پلی اتیلن شده و خود را به نویسنده حرفه‌ای دانشنامه لوله پلی اتیلن مبدل نموده و مطالب خود را در بخش‌ مقالات، انجمنهای تخصصی و وبلاگ سایت منتشر نمایند.